Slovenští autodopravci obnoví od pondělních 15 hodin až do odvolání blokádu na přechodu Vyšné Nemecké - Užhorod na hranicích s Ukrajinou. Polští dopravci podobně protestují už několik týdnů.
"Blokovaný bude vstup na území Slovenské republiky pro kamionovou dopravu. Osobní doprava nebude nijak omezována," uvedla unie dopravců podle TASR. Rozhodnutí o obnovení blokády padlo po vyhodnocení informací a dopadů na slovenský trh.
Dopravci dlouhodobě nesouhlasí se zrušením povolenek pro ukrajinské dopravce v Evropské unii. Zmíněný přechod zablokovali už minulý týden v pátek odpoledne, blokáda trvala do úterý.
Slovenští autodopravci se připojili k polským kolegům, kteří přechody na hranicích s Ukrajinou blokují už několik týdnů. Kritizují tak dohodu, jejímž prostřednictvím EU umožnila výjimku pro ukrajinské dopravce, takže nemusí disponovat přepravním povolením.
První blokáda neomezovala převoz humanitární pomoci, vojenské pomoci, živých zvířat, paliva a chlazeného či čerstvého zboží. Jinak byly pouštěny jen čtyři kamiony s ostatním zbožím za hodinu.
Související
Slováci obnovili blokádu na hranicích s Ukrajinou. Připojili se také Maďaři
Nespokojenost slovenských dopravců trvá, blokáda hranic s Ukrajinou ale skončila
kamiony , Policie SR , Slovensko , Ukrajina
Aktuálně se děje
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
včera
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Zdroj: Jan Hrabě