Slováci obnovili blokádu na hranicích s Ukrajinou. Připojili se také Maďaři

Ukrajinci tvrdí, že protest polských dopravců na jednom z přechodů na společné hranici obou zemí v průběhu pondělí skončil. Na Slovensku naopak došlo k obnovení blokády na přechodu Vyšné Nemecké-Užhorod. Protestovat začali i maďarští autodopravci. 

Mluvčí ukrajinské pohraniční stráže Andrij Demčenko řekl agentuře Ukrinform, že podle informací od polských kolegů protest dopravců na hraničním přechodu Dorohusk-Jahodyn skončil. Registrace a průjezd nákladních vozidel v obou směrech byly obnoveny v běžném režimu. 

Demčenko zdůraznil, že před blokádou překročilo hranici 1200 až 1300 kamionů. Během protestní akce mohlo vstoupit na Ukrajinu jen 100 až 130 vozidel denně, v opačném směru to bylo dokonce jen asi 30 vozidel. Kyjev ale zatím nemá informaci o odblokování dalších hraničních přechodů. 

Naopak slovenští autodopravci v pondělí po 15. hodině obnovili protest na přechodu Vyšné Nemecké-Užhorod, kde blokují vstup kamionové dopravy z Ukrajiny na slovenské území, informovala agentura TASR

"Předsednictvo se tak rozhodlo na základě vyhodnocení získaných informací a jejich dopadů na slovenský trh autodopravy. Připojujeme se tak k protestům organizovaným v Polsku od 6. listopadu a od 11. prosince i na území Maďarska," uvedla unie autodopravců.

Cestu přehradili protestující osobním autem a traktorem. "Zatím je respektované naše právo na protest. Nebude se pouštět nic, zatím je to do odvolání," uvedl místopředseda unie Rastislav Čurma pro TASR. Osobní doprava nijak omezena není. 

Slovenští autodopravci se připojili k polským kolegům, kteří přechody na hranicích s Ukrajinou blokují už několik týdnů. Kritizují tak dohodu, jejímž prostřednictvím EU umožnila výjimku pro ukrajinské dopravce, takže nemusí disponovat přepravním povolením.

Související

Více souvisejících

kamiony Ukrajina Slovensko Polsko Maďarsko

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy