Nespokojenost slovenských dopravců trvá, blokáda hranic s Ukrajinou ale skončila

Slovenští autodopravci v úterý přerušili částečnou blokádu přechodu Vyšné Nemecké - Užhorod na hranici s Ukrajinou. Zůstávají ale ve stávkové pohotovosti, informovala agentura TASR

Dopravci zablokovali přechod Vyšné Nemecké - Užhorod na hranici s Ukrajinou v pátek odpoledne. Protestovali tak proti zrušení povolenek pro ukrajinské dopravce v EU. Omezení mělo trvat do odvolání. Bylo však avizováno, že v pondělí padne rozhodnutí o dalším postupu podle výsledků jednání evropských ministrů dopravy v Bruselu. 

Slovenští autodopravci se připojili k polským kolegům, kteří přechody na hranicích s Ukrajinou blokují už čtyři týdny. Kritizují tak dohodu, jejímž prostřednictvím EU umožnila výjimku pro ukrajinské dopravce, takže nemusí disponovat přepravním povolením.

Blokáda neomezovala převoz humanitární pomoci, vojenské pomoci, živých zvířat, paliva a chlazeného či čerstvého zboží. Jinak byly pouštěny jen čtyři kamiony s ostatním zbožím za hodinu. 

Unie slovenských autodopravců nyní uvedla, že se chce co nejdříve setkat s ministrem dopravy Jozefem Rážem kvůli návrhům řešení situace a také s polskými dopravci kvůli konzultacím ohledně dalšího postupu. 

Související

Více souvisejících

kamiony hranice Policie SR Slovensko Ukrajina

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy