Německá policie zakročila proti členům Hamásu, v zemi jich mají být stovky

Německá policie podnikla ve čtvrtek razie ve čtyřech spolkových zemích proti členům Hamásu, uvedlo německé ministerstvo vnitra. Německo považuje Hamás za teroristickou organizaci, stejně jako USA a Evropská unie. 

"Pokračujeme v konzistentním zásahu proti radikálním islamistům," řekla německá ministryně vnitra Nancy Faeserová podle DW. Razie se týkaly také propalestinské sítě Samidoun, jejíž aktivity společně s Hamásem zakázal Berlín na začátku listopadu. 

Německo podle Faeserové poslalo zákazem aktivit obou organizací jasný signál, že nebude tolerovat jakoukoliv glorifikaci či podporu barbarského teroru, který Hamás rozpoutal v Izraeli. "Islamisté a antisemité se teď nikde nemohou cítit bezpečně," vzkázala sociálnědemokratická politička. 

Policejní akce proběhly v Berlíně, Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku a Šlesvicku-Holštýnsku. Zapojilo se více než 300 strážců zákona. Sedm zásahů se týkalo Hamásu, čtyři Samidounu. 

V Německu je podle ministerstva vnitra asi 450 členů Hamásu. Podle úřadů se věnují ovlivňování politického a společného diskurzu a financování a získávání prostředků pro organizaci. 

Německé úřady už minulý týden podnikly prohlídky na 54 místech v sedmi spolkových zemích spojených s Islámským centrem v Hamburku (IZH) kvůli podezření z podpory libanonského hnutí Hizballáh, které Německo před třemi lety označilo za teroristickou organizaci. 

Související

Více souvisejících

Policie Německo Německo

Aktuálně se děje

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 7 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

Modul SLIM je ve spánkovém režimu. JAXA ho chce oživit až za měsíc

Japonský přistávací modul SLIM, který na Měsíci překvapivě přežil mrazivou čtrnáctidenní lunární noc, byl opět uveden do tvz. spánkového režimu. V pátek o tom na síti X informovala Japonská agentura pro výzkum vesmíru (JAXA).

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy