Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v pondělí navštívili Izrael. V rámci své jednodenní cesty jednali s předsedou izraelského Knesetu Amirem Ochanou a navštívili i jedno z míst, kde došlo letos 7. října k útokům teroristů z hnutí Hamás proti izraelským civilistům.
Předseda Senátu Miloš Vystrčil a předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová dnes uskutečnili na pozvání předsedy Knesetu Amira Ochany pracovní cestu do Státu Izrael.
"Země, která je s námi historicky spjata a mnohokrát nám pomohla, když jsme potřebovali, teď potřebuje nás. Od počátku svého vzniku musí židovský stát obhajovat svou existenci a v tomto boji má plnou podporu České republiky. Pokud totiž nenávist necháme vyhrát na jednom místě, rychle se dostane na další a časem jí budeme muset čelit všichni. Nemůžeme proto přihlížet bezpráví, nemůžeme nechat bez povšimnutí šířící se vlnu antisemitismu a nemůžeme nechat vyhrát teroristickou propagandu nad pravdou. Jsme a budeme s Izraelem tak dlouho, jak to bude situace vyžadovat," uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
Parlamentní delegace navštívila kibuc Kfar Azza, na jehož obyvatele hamásovští teroristé letos 7. října bestiálně zaútočili. Na programu byla též návštěva zraněných vojáků v nemocnici Ichilov a pracovní jednání s předsedou Amirem Ochanou či předsedou Zahraničního a obranného výboru Knesetu Juli Edelsteinem.
"V kibucu Kfar Azza jsme na vlastní oči viděli, čeho jsou teroristé schopni. I po dvou měsících je nyní již opuštěná vesnice plná míst, z nichž běhá mráz po zádech. Mluvili jsme s přeživšími, s těmi, kteří jako první pomáhali na místě i s těmi, kteří dodnes identifikují těla obětí. Jsem velmi rád, že Česká republika stojí na straně Izraele a podporuje jeho obranyschopnost a jeho boj proti terorismu. Izrael je příkladem toho, jak se může země hrdinně bránit, i když to není jednoduché," doplnil předseda Senátu Miloš Vystrčil.
Související
Politici reagují na Moravcův konec. Opozice bude bojovat za nezávislou ČT
Pekarová Adamová má po odchodu z politiky novou práci. Pomáhá známé firmě
Markéta Pekarová Adamová , Miloš Vystrčil (ODS) , Izrael , Válka v Izraeli s Hamásem 2023 (Gaza) , Hamás
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory
před 1 hodinou
Metnar řešil situaci ve španělské Ceutě. Česko vyzvalo ke změnám v ochraně hranic EU
před 2 hodinami
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
před 3 hodinami
Mohli jste zachránit životy, kritizuje Zelenskyj spojence po útoku na Kyjev
před 4 hodinami
Do Británie doputovala krásná zpráva z Portugalska. Eugenie porodila holčičku
před 4 hodinami
Policie zahájila trestní řízení kvůli nehodě poslance Filipa Turka
před 5 hodinami
Trump stále nevylučuje další použití síly proti Íránu
před 6 hodinami
Česko opět zasáhnou silné bouřky. Hrozit budou i ráno a dopoledne
před 7 hodinami
Policejní pátrání na jezeře Most. Dva lidé se pohřešují po úterní bouřce
před 8 hodinami
Trumpovi chodil ozbrojený muž po golfovém hřišti. Našly se u něj zbraně
před 8 hodinami
Česko netrápí jen tropy. V Praze a dvou krajích se vyskytuje smog
před 9 hodinami
Kyjev čelil raketám a dronům. Nejméně 14 mrtvých, další lidé jsou zranění
před 10 hodinami
EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům
před 11 hodinami
Horké letní počasí má úřadovat i po víkendu, naznačuje výhled
včera
Knížákova rehabilitace se bude řešit u soudu. Umělec dříve narazil
včera
Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru
včera
Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby
včera
Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni
včera
Požár na Benešovsku se rozšířil i na chatky. Platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Hansardův pohřeb byl plný hudby. Vystoupila i Markéta Irglová
Irsko se v úterý odpoledne v katedrále svatého Patrika v centru Dublinu rozloučilo s úspěšným a uznávaným písničkářem a držitelem Oscara Glenem Hansardem. Hudebník minulý týden tragicky zemřel při nehodě na motorce. Bylo mu 56 let.
Zdroj: Lucie Podzimková