Pekarová Adamová a Vystrčil navštívili v Izraeli i místa, kde v říjnu zaútočil Hamás

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v pondělí navštívili Izrael. V rámci své jednodenní cesty jednali s předsedou izraelského Knesetu Amirem Ochanou a navštívili i jedno z míst, kde došlo letos 7. října k útokům teroristů z hnutí Hamás proti izraelským civilistům. 

Předseda Senátu Miloš Vystrčil a předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová dnes uskutečnili na pozvání předsedy Knesetu Amira Ochany pracovní cestu do Státu Izrael. 

"Země, která je s námi historicky spjata a mnohokrát nám pomohla, když jsme potřebovali, teď potřebuje nás. Od počátku svého vzniku musí židovský stát obhajovat svou existenci a v tomto boji má plnou podporu České republiky. Pokud totiž nenávist necháme vyhrát na jednom místě, rychle se dostane na další a časem jí budeme muset čelit všichni. Nemůžeme proto přihlížet bezpráví, nemůžeme nechat bez povšimnutí šířící se vlnu antisemitismu a nemůžeme nechat vyhrát teroristickou propagandu nad pravdou. Jsme a budeme s Izraelem tak dlouho, jak to bude situace vyžadovat," uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. 

Parlamentní delegace navštívila kibuc Kfar Azza, na jehož obyvatele hamásovští teroristé letos 7. října bestiálně zaútočili. Na programu byla též návštěva zraněných vojáků v nemocnici Ichilov a pracovní jednání s předsedou Amirem Ochanou či předsedou Zahraničního a obranného výboru Knesetu Juli Edelsteinem. 

"V kibucu Kfar Azza jsme na vlastní oči viděli, čeho jsou teroristé schopni. I po dvou měsících je nyní již opuštěná vesnice plná míst, z nichž běhá mráz po zádech. Mluvili jsme s přeživšími, s těmi, kteří jako první pomáhali na místě i s těmi, kteří dodnes identifikují těla obětí. Jsem velmi rád, že Česká republika stojí na straně Izraele a podporuje jeho obranyschopnost a jeho boj proti terorismu. Izrael je příkladem toho, jak se může země hrdinně bránit, i když to není jednoduché," doplnil předseda Senátu Miloš Vystrčil. 

Související

Miloš Zeman

Miloš Zeman ve Sněmovně zepsul Fialovu vládu. Poslouchali ho poslanci SPD

Exprezident Miloš Zeman ve středu absolvoval jedno z mála veřejných vystoupení od loňského konce ve funkci hlavy státu. Konkrétně promluvil na sněmovní konferenci, kterou pořádali poslanci opozičního hnutí SPD. Ústředním tématem Zemanovy řeči byla kritika vlády premiéra Petra Fialy (ODS). 

Více souvisejících

Markéta Pekarová Adamová Miloš Vystrčil (ODS) Izrael Válka v Izraeli s Hamásem 2023 (Gaza) Hamás

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy