Pes za volantem zaskočil slovenské policisty. Řidičovo vysvětlení nevzali

Slovenská policie v pátek upozornila na kuriózní porušení předpisů, které řešili strážci zákona ze Senice. Při měření rychlosti na silnicích si všimli psa za volantem. Policie o případu informovala na facebooku

Policie Slovenské republiky uvedla, že policisté při pohledu na radar nevěřili vlastním očím. "Namísto fotky řidiče se do kamery usmíval hnědý pes, který poslušně seděl za volantem škodovky a vykukoval přes přední sklo," popsala.

Hlídka zastavila automobil kvůli překročení povolené rychlosti v obci Šterusy. Řidič měl strážcům zákona co vysvětlovat. 

"Jednatřicetiletý muž z okresu Piešťany tvrdil policistům, že pes mu najednou přeskočil na kolena. Přehraný záznam však náhlý pohyb v autě nezaznamenal," sdělili policisté s tím, že za porušení předpisů byla na místě udělena bloková pokuta. 

Související

Výživa a zdraví psa - Jak strava ovlivňuje celkový stav a pohodu vašeho mazlíčka?

Výživa a zdraví psa - Jak strava ovlivňuje celkový stav a pohodu vašeho mazlíčka?

Správná výživa hraje klíčovou roli ve zdraví a pohodě našich psů. To, co jim dáváme k jídlu, má vliv na jejich celkový stav, vitalitu a odolnost vůči nemocem. Strava ovlivňuje mnoho aspektů jejich života, ať už jde o fyzické zdraví, imunitní systém nebo i jejich duševní pohodu. Proto je důležité zde nešetřit a obstarat kvalitní krmivo.
Psi

Za péči o domácí mazlíčky Češi utratí i tisíce korun, vedou psi a kočky

Za péči o domácí mazlíčky jsou Češi ochotni zaplatit i několik tisíc korun, nejoblíbenější jsou psi a kočky, následují hlodavci a rybičky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Podle nich je velký zájem i o agamy, chameleony nebo suchozemské želvy. Seznámit se s novinkami v oblasti krmiv či doplňků mohou zájemci ode dneška na veletrhu For Pets, který v letňanském areálu PVA Expo Praha potrvá do neděle.

Více souvisejících

Psi Policie SR Slovensko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak narazil na Srí Lance do autobusu, který vezl české turisty

Dnes ráno došlo na Srí Lance k nehodě autobusu s českými turisty, který se na železničním přejezdu střetl s vlakem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy