Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii dál roste, mrtvých je přes 23 tisíc

Počet mrtvých po pondělním zemětřesení v Sýrii a Turecku přesáhl hranici 23.000. Turecké úřady dnes večer oznámily, že si katastrofa v zemi vyžádala nejméně 20.213 obětí, napsala agentura Reuters. Na druhé straně hranice je podle oficiálních bilancí syrské vlády i opozice 3553 mrtvých.

Očekává se, že počet obětí i nadále poroste s tím, jak záchranáři z pod sutin zřícených domů vynášejí další těla. Naděje na záchranu živých je malá, i přesto se i dnes podařilo vyprostit několik lidí.

Po zhruba 110 hodinách dnes libanonští a syrští záchranáři vytáhli z trosek v syrském městě Džabla ženu a dítě, napsala agentura Reuters, o další zhruba desítce zachráněných informovala média dnes dopoledne.

Zatímco v Turecku bilance mrtvých překonala hranici 20.000, v Sýrii pomoc komplikuje složitá vnitropolitická a bezpečnostní situace. Obtížný je přístup zejména do regionů pod kontrolou povstaleckých skupin.

Syrská státní média uvedla, že k dnešnímu večeru je v oblastech kontrolovaných vládou 1387 mrtvých. Opoziční organizace Bílé přilby, která působí v regionech ovládaných povstalci, dnes na twitteru informovala o 2166 mrtvých.

Související

Více souvisejících

Turecko zemětřesení v Turecku

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy