Osmačtyřicetiletý Čech Martin T. čelí na Slovensku obvinění z napadení několika žen, za což mu v případě odsouzení hrozí až osm let za mřížemi. V tiskové zprávě to dnes uvedla slovenská policie. Muže, který je podezřelý mimo jiné ze sexuálního násilí, vyhrožování a výtržnictví, podle ní v sobotu zadržela česká policie. Už v minulosti byl trestán.
Jednoho z trestných činů se podle slovenské policie dopustil v dubnu loňského roku, když pronásledoval 41letou ženu do obytného domu v Bratislavě, kde ji chytil za ústa a snažil se ji stáhnout na zem. Napadené se ale podařilo ubránit.
Další ženu podle tiskové zprávy napadl v jedné z budov slovenské metropole loni v květnu, když ji začal líbat chodidla a přitom onanovat. "Jestli nechceš, abych ti ublížil, dělej, co ti řeknu," pronesl prý. Ženě se podařilo z místa asi po pěti minutách utéct.
Dalších trestných činů se podle policie dopustil v Bratislavě letos. Při jednom z nich podle vyšetřovatelů vyhrožoval jedné učitelce, že jí ublíží nožem, při dalším ve výtahu sexuálně napadl 67letou ženu.
Související
Slovenský policista bez služebního čísla zbil Čecha na ubytovně, útok vysílal na TikToku
Kontroly budou. Slovenští policisté se připravují na měření rychlosti na chodnících
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
před 1 hodinou
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
před 2 hodinami
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
před 3 hodinami
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
před 3 hodinami
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
před 4 hodinami
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
před 5 hodinami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 6 hodinami
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 7 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
včera
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
včera
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
včera
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
včera
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
včera
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
včera
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
Thajsko a Kambodža v sobotu uzavřely dohodu o příměří, která má ukončit tři týdny trvající krvavé pohraniční střety. Tento konflikt, nejhorší za poslední desetiletí, zahrnoval nasazení stíhaček, dělostřelecké ostřelování i raketové útoky. Dokument podepsali thajský ministr obrany Natthaphon Narkphanit a jeho kambodžský protějšek Tea Seiha v thajské provincii Chanthaburi s platností od místního poledne.
Zdroj: Libor Novák