Policistu, který sedí za úmrtí George Floyda, ve věznici pobodali

Někdejší policista Derek Chauvin, který si odpykává trest za podíl na úmrtí George Floyda, byl v pátek pobodán jiným trestancem ve federálním vězení v Arizoně. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura AP

Útok se stal ve věznici v Tucsonu, která se dlouhodobě potýká s potížemi a nedostatkem zaměstnanců. Zdroj poskytl informaci pod podmínkou anonymity, žádné další podrobnosti neprozradil. 

Vězeňská služba potvrdila, že ve zmíněném zařízení došlo v pátek k napadení uvězněné osoby. V oficiálním prohlášení se píše, že zaměstnanci incident vyřešili a poskytli zraněnému první pomoc předtím, než byl převezen do nemocnice. 

Šestačtyřicetiletý Američan George Floyd zemřel v květnu 2020 poté, co se jej v Minneapolisu snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělanou bankovkou. Podle policie se Floyd strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog.

Na videu zachyceném kolemjdoucím je vidět Chauvin, který Floydovi přes devět minut klečí na krku, zatýkaný se přitom v tu chvíli už nesnaží bránit zatčení a opakovaně říká, že nemůže dýchat. Po chvíli ztratil vědomí a přivolaní záchranáři naložili jeho bezvládné tělo na nosítka. Později zemřel v blízké nemocnici.

Související

George Floyd zabitý policistou v USA

Expolicista Chauvin přiznal, že porušil občanská práva černocha Floyda

Bývalý americký policista Derek Chauvin dnes před soudem přiznal, že porušil občanská práva černocha George Floyda, jehož smrt spustila v USA loni vlnu masivních protestů proti rasismu a policejnímu násilí. Jak připomíná agentura AP, Chauvin nyní čelí federální civilní žalobě. Už dříve byl za vraždu na úrovni státu Minnesota odsouzen k 22 a půl letům vězení.

Více souvisejících

Derek Chauvin (policista) Věznice George Floyd (černoch zabitý policistou v USA) USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 45 minutami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy