Polský exprezident a nositel Nobelovy ceny Lech Walesa je ve vážném stavu v nemocnici

Bývalý polský prezident a nositel Nobelovy ceny za mír Lech Walesa byl hospitalizován s onemocněním Covid-19. V úterý to uvedl jeho asistent Marek Kaczmar.

Kaczmar pro polská média uvedl, že Walesův stav je vážný, ale je o něj dobře postaráno v nemocnici v Gdaňsku.

Příspěvek na Walesově profilu na Facebooku obsahuje fotografii, na které má kyslíkovou masku. Bývalý prezident onemocněl covidem již podruhé.

Lech Walesa je polský politik a bývalý odborový aktivista narozený 29. září 1943. Stal se známým jako předák hnutí Solidarność (Solidarita), které hrálo klíčovou roli v boji proti komunistickému režimu v Polsku v 80. letech.

Walesa byl také prezidentem Polska v letech 1990 až 1995.

Za svůj přínos k demokratickým změnám ve Východní Evropě a boji proti komunismu obdržel v roce 1983 Nobelovu cenu za mír. Jeho úloha při osamostatňování Polska a změnách v regionu ho řadí mezi významné historické osobnosti.
 
 
 

Související

Lech Walesa

Polský exprezident Walesa je po operaci srdce

Bývalý polský prezident Lech Walesa úspěšně podstoupil operaci srdce. "Šéf je zpět na nemocničním lůžku a odpočívá," řekl dnes agentuře AFP Walesův tajemník Marek Kaczmar. Ten ještě před samotným chirurgickým zákrokem uvedl, že lékaři měli někdejší ikoně boje proti komunismu vyměnit baterii kardiostimulátoru, ale nastaly komplikace.

Více souvisejících

Lech Walesa

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy