Polský exprezident Lech Walesa se ozval z nemocnice, kde leží s těžkým covidem

Polský exprezident a nositel Nobelovy ceny za mír Lech Walesa ve čtvrtek uvedl, že se jeho zdravotní stav zlepšuje. Před několika dny byl hospitalizován s onemocněním covid-19.

V novém příspěvku na sociální síti Facebook je 80letý Walesa vyfocen na nemocničním lůžku se zdviženými palci na rukou. V krátkém popisu k fotografii se uvádí, že věří, že v boji s covidem, který už jednou prodělal, opět zvítězí.

Bývalý odpůrce komunismu a disident v uplynulých letech překonal několik zdravotních problémů. Mimo jiné trpí cukrovkou a srdečním onemocněním, v jehož důsledku musí používat kardiostimulátor.

O tom, že bývalý polský prezident byl hospitalizován, v úterý informoval jeho asistent Marek Kaczmar. Pro polská média uvedl, že Walesův stav je vážný, ale je o něj dobře postaráno v nemocnici v Gdaňsku.

Lech Walesa je polský politik a bývalý odborový aktivista narozený 29. září 1943. Stal se známým jako předák hnutí Solidarność (Solidarita), které hrálo klíčovou roli v boji proti komunistickému režimu v Polsku v 80. letech.

Walesa byl také prezidentem Polska v letech 1990 až 1995.

Za svůj přínos k demokratickým změnám ve Východní Evropě a boji proti komunismu obdržel v roce 1983 Nobelovu cenu za mír. Jeho úloha při osamostatňování Polska a změnách v regionu ho řadí mezi významné historické osobnosti.

Související

Lech Walesa

Polský exprezident Walesa je po operaci srdce

Bývalý polský prezident Lech Walesa úspěšně podstoupil operaci srdce. "Šéf je zpět na nemocničním lůžku a odpočívá," řekl dnes agentuře AFP Walesův tajemník Marek Kaczmar. Ten ještě před samotným chirurgickým zákrokem uvedl, že lékaři měli někdejší ikoně boje proti komunismu vyměnit baterii kardiostimulátoru, ale nastaly komplikace.

Více souvisejících

Lech Walesa

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy