Rakouská policie našla v nákladním autě ukrytých 35 migrantů

V jižním Rakousku nalezli policisté 35 podchlazených migrantů ukrytých v návěsu nákladního auta s polskou poznávací značkou. Tureckého řidiče zatkli pro podezření z převaděčství, informovala dnes agentura APA s odvoláním na policii.

Případ se odehrál ve středu večer ve spolkové zemi Korutany na dálničním odpočívadle, kde řidič vozidla s běženci omylem odbočil do protisměru. Najel však do speciálních hrotů, které vozidlům provádějícím tento nebezpečný manévr propíchnou pneumatiky a znemožní jim pokračovat v jízdě.

Odtahová služba následně dopravila kamion do autoservisu ve Villachu, kde byl návěs odstaven, aby mohly být pneumatiky opraveny. Zaměstnanec autoservisu přivolal policii poté, co zaslechl klepání na stěny návěsu. V něm policisté našli 35 podchlazených migrantů z Bangladéše, Nepálu a Egypta, kteří byli bez jakéhokoliv vybavení uvěznění více než 70 hodin.

Kam vozidlo s migranty směřovalo, policie vyšetřuje.

Související

Rakouská policie, ilustrační fotografie.

Tragédie v Rakousku. Čech se utopil před zraky malého syna

Rakouské záchranné složky musely během probíhajícího víkendu opakovaně do akce kvůli českým občanům. V sobotu dopoledne se na plovárně na jezeře u obce Seeham utopil čtyřiatřicetiletý muž. Tragédii přehlížel jeho teprve šestiletý syn. 

Více souvisejících

Policie Rakousko Rakousko

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovensko se mění. Dokázaly to sobotní volby do Národní rady. Jaký bude další vývoj země? Sledujte naše zpravodajství na EuroZprávy.cz.

Online ONLINE Volby Slovensko 2023: Fico drtivě vyhrál bitvu o národ. Progresivní Slovensko je druhé, Hlas třetí

Lidé na Slovensku si zvolili nové složení Národní rady. Podle exit pollu se vítězem voleb měla stát se ziskem 23,5 procenta strana Progresivní Slovensko. Smer-SD, který se měl dle odhadů s 21,9 procenty nacházet na druhém místě, ale nakonec volby vyhrává se ziskem více než 23 procent hlasů. Na druhém místě je Progresivní Slovensko Michala Šimečky se 17,06 procenty a třetí se umístil Hlas Petera Pellegriniho s 14,95 procenty.

před 8 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Generál Petrescu varuje před rušením signálu GPS v rumunských výsostných vodách Ruskem

Znepokojující krok Ruska. Země NATO bije na poplach

Rusko "aktivně a neustále" narušuje GPS komunikaci lodí v rumunských teritoriálních vodách, řekl generál Daniel Petrescu. Rumunská armáda varuje spojence NATO před možnými kolizemi a problémy s řízením raket. Na bezpečnost ohrožující miny plovoucí v Černém moři upozorňuje i rumunská armáda. Informovala agentura Ukrinform.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Daniel Anýž během pracovní cesty do USA.

Zemřel novinář Daniel Anýž, referoval o dění v USA

Ve věku 59 let zemřel novinář Daniel Anýž, který naposledy působil v Hospodářských novinách a na serveru Aktuálně.cz. V textech se věnoval především dění ve Spojených státech amerických. Anýž podlehl vážné nemoci. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Slovensko nemá jednoduché vyhlídky. Vláda může být opět nestabilní, boj přijde po volbách

Volby na Slovensku jsou tady, jejich výsledek ale nezaručí klid. Jakákoliv spolupráce nejsilnějších stran Smer-SD a Progresívne Slovensko nepřipadá v úvahu. Ať zvítězí kdokoli, musí vyvinout značné úsilí k vytvoření vládní koalice. A ta podle všeho bude velice nestabilní. PS dokáže vytvořit koalici s řadou ideologicky různě zaměřených stran, Smer zase s krajně pravicovou Republikou. 

včera

včera

Petr Pavel navštíví Belgii a Francii, ve středu promluví v Evropském parlamentu

Prezident Petr Pavel v příštím týdnu navštíví belgické Bruggy a francouzský Štrasburk. Nejdůležitějším bodem zahraniční cesty, která proběhne v úterý a ve středu, bude vystoupení v Evropském parlamentu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy