S tím, jak se blíží silvestr, zachycuje rakouská policie stále častěji nelegální pyrotechniku dováženou z České republiky, napsal regionální deník Oberösterreichisches Volksblatt.
Jen během neděle policie při kontrolách na rakousko-české hranici zabavila 76 kilogramů nelegální zábavní pyrotechniky.
Toto množství odpovídá asi pěti kilogramům trhaviny a bylo obsaženo ve 46 kusech pyrotechniky. Dohromady policie během nedělní akce zkontrolovala 605 dopravních prostředků. Deník bilanci označil za alarmující a podotkl, že petardy z Česka jsou často mnohem výbušnější a silnější než ty z Rakouska, s čímž lidé nepočítají. Uvedl také, že na rozdíl od rachejtlí prodávaných v Česku se ty nabízené v Rakousku testují. V Rakousku se každoročně na Silvestra při nehodách způsobených pyrotechnikou zraní asi 1000 lidí, z toho 200 dětí, podotkl list.
I v Česku podléhá prodej zábavní pyrotechniky přísné regulaci, uvádí státní policie na svém webu. Výrobek musí například být označen klasifikační třídou, která odpovídá stupni jeho nebezpečnosti, a nesmí na něm chybět datum použitelnosti.
Související
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
Čech ve Vídni kradl čokolády v supermarketu. Skončil v rukou policie
Rakousko , pyrotechnika , Česká republika
Aktuálně se děje
před 21 minutami
OBRAZEM: Takhle Zemi lidstvo ještě nevidělo. Mise Artemis II přepsala dějiny kosmonautiky
před 1 hodinou
Ministr zahraničí nemůže zakázat prezidentovi zastupovat zemi, řekl studentům Pavel
před 2 hodinami
Írán vyzval občany, aby chránili infrastrukturu vlastním tělem. Kolem elektráren tvoří lidské řetězy
před 2 hodinami
„Jsem vám k službám.“ Maďarskem otřásá nový skandál, Orbán nabízel Putinovi naprostou oddanost
před 3 hodinami
EU se snaží potlačit maďarský lid, protože nemá v oblibě lídra, který stojí za občany, perlí Vance v Budapešti
před 4 hodinami
Celá civilizace dnes večer zemře, prohlásil Trump. USA útočí na ostrov Charg, Izrael likviduje íránskou dopravní síť
před 4 hodinami
Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na středu
před 6 hodinami
Vance přistál v Maďarsku. Zlatý věk, událost desetiletí, nešetří chválou Orbánovi lidé
před 6 hodinami
Orbán je trnem v oku Evropské unie. Do voleb vkládá velké naděje
před 7 hodinami
The Times: Modžtába Chameneí je v kritickém stavu neschopen řídit zemi. Írán mu chystá hrob
před 8 hodinami
Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV. Po srážce s kamionem je mnoho zraněných
před 9 hodinami
Do voleb v Maďarsku zbývá necelý týden. Trump posílá Orbánovi silnou zbraň
před 9 hodinami
Co bude po vypršení ultimáta? Írán ustoupit nehodlá, Trumpa staví do parové pozice
před 10 hodinami
Během noci na středu můžeme zlikvidovat celý Írán, tvrdí Trump
před 12 hodinami
Mrazivé noční počasí představuje problém. Meteorologové varují
včera
Česká televize představila osmého účastníka letošní StarDance
včera
Po neúspěšné baráži o MS skončil u rumunských fotbalistů kouč Lucescu. Den poté dostal infarkt
včera
Pat a Mat z USA. Íránská diplomacie si střílí z amerických politiků
Aktualizováno včera
Žalobci navrhli vazbu pro dalšího obviněného v pardubickém případu
včera
Írán jako první reagoval na pákistánský návrh. Má vlastní požadavky
Írán měl jako první odpovědět na pákistánský návrh mírové dohody. Teherán ho sice odmítl, o diplomatické řešení konfliktu ale evidentně stojí. Přišel totiž s vlastním protinávrhem. Vyplývá z něj, že Íránci nestojí o příměří, ale o dohodu, která rovnou a jednou provždy ukončí boje.
Zdroj: Lucie Podzimková