Tři lidé zemřeli při středeční střelbě, která se odehrála kolem poledne v kampusu University of Nevada v Las Vegas. Informovala o tom policie s tím, že po smrti je také pachatel útoku. Další osoba je v kritickém stavu.
Ke střelbě došlo krátce před polednem, přičemž studenti a profesoři se zabarikádovali v učebnách. Po zhruba 45 minutách uvedla policie, že pachatel byl lokalizován a zneškodněn. Útok začal ve čtvrtém patře Lee Business School, útočník prošel několik pater, než byl zastřelen při přestřelce mimo budovu, uvedl deník Guardian.
Policejní šéf Adam Garcia uvedl na večerní tiskové konferenci, že dva univerzitní strážci se ihned dostali do přestřelky s pachatelem. Dodal, že už nehrozí žádné nebezpečí. Byla také zřízena speciální telefonní linka pro lidi postižené útokem.
Profesor angličtiny Vincent Perez, který se schovával uvnitř, sdělil MSNBC, že slyšel sérii opakujících se výstřelů z "velmi silné zbraně". Podle svých slov si tak uvědomil, že jde o někoho, kdo přišel zabíjet lidi. Tři studenti vypověděli pro NBC News, že právě měli prezentaci, když se dozvěděli o střelci a nařízené evakuaci.
University of Nevada, Las Vegas má více než 30 tisíc studentů. Kampus se nachází nedaleko místa, kde v roce 2017 došlo k nejtragičtější hromadné střelbě v nedávné historii Spojených států amerických. Útok na hudební festival nepřežilo 58 lidí.
Středeční útok přišel po sérii střeleb v texaském Austinu, které nepřežilo šest lidí. V předchozím průběhu týdne byl překonán neslavný rekord v nejvyšším počtu masových střeleb v jednom roce. Letos jde už o 38 případů.
Související
Tragická střelba na festivalu v americkém Seattlu. Dva mrtví, pachatel dopaden
Zastřelený Pretti měl konflikt s agenty už dříve, ukazuje nové video
Střelba v USA , střelba , USA (Spojené státy americké) , Policie USA
Aktuálně se děje
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
včera
V Bulharsku vybuchl sklad munice. Exploze byla vidět na kilometry daleko
včera
Lipsko se vyhnulo katastrofě. Dron s výbušninou narazil do letadla, našli na něm DNA
včera
Zuckerbergova jachta odmítla pomoci plavidlu v nouzi
včera
Kanaďanům dochází trpělivost. Pochybují o kapacitách hasičů, požáry začínají hasit sami
včera
Ukrajinské drony zaútočily v Tatarstánu. Nálet prý trval hodiny
včera
Dostupná ložiska mizí. Severní moře se stává rájem robotů a dronů
včera
Čína kvůli mohutnému tajfunu evakuovala milion lidí
včera
Zemřel legendární spisovatel Vladimír Páral
včera
Tragédie v Praze. Při zkoušce prasklo potrubí, jeden člověk zemřel
včera
Ekonomické škody ani nespokojenost Rusů k zastavení bojů nestačí. Putin stál věří, že zvítězí
včera
Počasí aktuálně: Meteorologové varují před vedry a požáry na dalších místech
včera
Počasí láme jeden rekord za druhým. Historicky nejvyšší teploty hlásí oceány i celá Evropa
včera
Patová situace: Írán s USA mluvit nechce, trvá a podmínkách, na které Trump nepřistoupí
včera
Ztratí klíčového spojence? Netanjahu riskuje otevřený konflikt s Trumpem
včera
Teherán předložil seznam podmínek pro otevření Hormuzského průlivu. Ceny ropy rostou
včera
Netanjahu: Izrael odmítl Trumpův mírový plán pro Pásmo Gazy
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu otevřeně odmítl mírový plán pro Pásmo Gazy, který prosazuje americká administrativa. Tento krok představuje vzácný veřejný rozpor mezi židovským státem a Bílým domem, jenž se snaží urychleně dosáhnout urovnání blízkovýchodních konfliktů.
Zdroj: Libor Novák