Soused zastřelil ve Francii malou dívku. Z rodiny vyvázla bez zranění jen její sestra

Francouzská policie vyšetřuje od víkendu střelbu ve vesnici v Bretani, kterou nepřežila malá dívka. Z její rodiny vyvázla bez zranění jen sestra zavražděné, zasaženi byli i oba rodiče. Policisté v souvislosti s útokem zadrželi nizozemského souseda. 

Britská rodina Thornonových v sobotu večer grilovala na zahradě. Nezletilé sestry si hrály na houpačce, když se objevil střelec a několikrát vystřelil. O případu informoval deník Guardian

Jedenáctiletá Solenne zemřela na místě, její dvaapadesátiletý otec Adrien byl zasažen do hlavy a leží v nemocnici v kritickém stavu. Devětačtyřicetiletá manželka Rachel schytala zásahy do hlavy a zad, ale je mimo ohrožení života. Nejmladší Céleste unikla nezraněna a upozornila místní, že došlo k útoku. 

Žalobkyně Carine Halleyová potvrdila, že ve vazbě je kvůli střelbě jednasedmdesátiletý Nizozemec, který žije ve stejné vesnici v Bretani. Vyslechnuta byla i jeho žena. Podle Halleyové se střelec objevil náhle a několikrát vystřelil směrem k obětem. Guardian píše, že francouzská média informují o sousedském sporu mezi oběma rodinami. 

Ve Francii došlo během uplynulého týdne i k jinému útoku na děti. EuroZprávy.cz informovaly o čtvrtečním útoku nožem u jezera Annecy na jihovýchodě země. Pachatel tam zranil čtyři malé děti a dva dospělé důchodového věku. Úřady podezřívají jednatřicetiletého Syřana. 

Související

Francouzská policie

Novinky v případu krádeže šperků v Louvru. Policie dosáhla pokroku

Francouzská policie dosáhla významného pokroku v případu krádeže šperků z muzea Louvre. Podle místních rozhlasových a televizních stanic bylo v uplynulých hodinách zadrženo několik dalších podezřelých. Strážci zákona už dříve zajistili dvojici mužů, jeden z nich se snažil odcestovat ze země. 

Více souvisejících

Policie Francie Francie

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 1 hodinou

Tim Walz

Další tragická střelba v Minnesotě. Walz aktivoval Národní gardu

V USA se řeší další tragická střelba ve státě Minnesota, kterou mají na svědomí federální bezpečnostní složky. V sobotu zemřel sedmatřicetiletý muž. Podle rodiny se zastával ženy, přičemž se dostal do konfliktu s příslušníky. Ministerstvo tvrdí, že muž byl ozbrojený a bránil se snahám o odzbrojení. O případu informovala stanice NBC. 

před 2 hodinami

včera

včera

Ester Ledecká

Snový snowboardový závod pro Česko. V Simonhöhe vyhrála Ledecká, Maděrová třetí

Český snowboarding zažil v pátek neobyčejný historický den. V rakouském Simonhöhe si totiž obě české reprezentantky v tomto sportu Ester Ledecká a Zuzana Maděrová v závodu paralelního obřího slalomu dojely pro cenné kovy. Zatímco Maděrová navázala na předešlé úspěchy v tomto ročníku Světového poháru bronzovou medailí, Ledecká celý závod ovládla a připsala si tak svůj jubilejní 30. triumf v rámci Světového poháru.

včera

Petr Macinka na zasedání nové vlády

Motoristé a SPD se nebrání společnému prezidentskému kandidátovi

Motoristé i zástupci SPD jsou připraveni debatovat o společném kandidátovi současné vládní koalice pro prezidentské volby v roce 2028. O této strategii se v sobotu zmínil premiér Andrej Babiš (ANO), který v minulé volbě prohrál se současným prezidentem Petrem Pavlem. Ten nevylučuje opětovnou kandidaturu. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Prezident Trump

Američané už teď mají v Grónsku volnou ruku. Trump to nechce přijmout, raději rozbije NATO

Ať už jsou výroky Donalda Trumpa o Grónsku míněny jako politický tlak nebo vážná hrozba, narážejí na tvrdou bezpečnostní realitu. Grónsko je klíčovým uzlem americké obrany v Arktidě a USA zde už dnes disponují nástroji, které jim umožňují chránit vlastní území bez napadání spojenců. Agresivní rétorika však nese vysoké systémové riziko, neboť podkopává důvěru uvnitř NATO, vytváří nebezpečný precedent a oslabuje alianční soudržnost. Cena případné eskalace by byla nesmírně vysoká a zaplatily by ji především samotné Spojené státy.

včera

včera

včera

včera

ANO si na sněmu volí vedení. (24.1.2026)

Babiš na sněmu nastínil plán ANO pro prezidentskou volbu. Překvapil omluvou

Nejsilnější politické uskupení v Česku si v sobotu zvolí vedení. Na pražském Chodově se totiž koná sněm hnutí ANO, delegáti by měli v nejvyšší stranické funkci potvrdit premiéra Andreje Babiše. Předseda vlády v dopoledním projevu naznačil postup pro prezidentské volby v roce 2028. Překvapil také omluvou občanům. 

včera

včera

včera

včera

V Praze začala velká tramvajová výluka. Dopravce zavádí náhradní dopravu

V Praze dnes začala několikadenní tramvajová výluka v oblasti Smíchova či Barrandova. Cestujícím budou až do konce příštího víkendu k dispozici autobusy. K omezení provozu dochází především kvůli napojení nového mostu přes Vltavu na tramvajovou síť. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy