Třetí světová válka Ruska proti NATO nikdy nebyla reálnější. Zuřivý Medveděv opět vyhrožuje světu

Bývalý prezident Ruské federace a současný zástupce šéfa Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv opět upozornil na narůstající hrozbu konfliktu mezi Ruskem a NATO, varující před možností vypuknutí třetí světové války. Tato prohlášení učinil na platformě Telegram.

„Nikdy od kubánské krize nebyla hrozba přímé konfrontace mezi Ruskem a NATO a přechodu ke třetí světové válce tak reálná,“ vzkázal světu na svém telegramovém účtu Medveděv.

Ve svém zuřivém příspěvku označil Ukrajinu za „menší stát v procesu rozpadu“. Snahu amerického prezidenta Joea Bidena pomoci Ukrajincům vzdorovat ruské agresi označil Medveděv za „primitivní vydírání“ s cílem „pokračovat ve válečném byznysu za každou cenu“.

„Dejte peníze našemu člověku (dosaďte správné jméno), nebo budeme muset začít válku s Rusy,“ napsal Medveděv s tím, že „to říkali různí američtí prezidenti v různých dobách, když vymáhali dolary od svých zákonodárců“.

Rusko zaútočilo na Kyjev řízenými střelami vypálenými z bombardérů Tupolev Tu-95 (v kódu NATO „Bear“) , autor: RAF

Dříve byl Dmitrij Medveděv vnímán v Rusku jako příznivec demokracie se západní orientací. Postupem času však změnil svůj postoj a stal se výrazným hlasem Kremlu, vystupujícím proti Západu a podporujícím válečné tendence. Mezi jeho nedávná kontroverzní vyjádření patří tvrzení, že Pobaltí náleží Rusku, a označení Polska za „dočasně okupované“ v reakci na přítomnost vojsk NATO v této zemi.

Dmitrij Medveděv opětovně vyjádřil postoj, který není jeho prvním takovým prohlášením. V říjnu například, jako reakci na slova českého ministra zahraničí Jana Lipavského o navrácení anektovaného Krymu zpět Ukrajině, Medveděv navrhl vrátit Sudety Německu, jak informovala ruská státní agentura TASS. To připomnělo Lipavského výrok o tom, že politika Evropské unie by měla směřovat k obnovení celistvosti Ukrajiny v hranicích z roku 1991.

Moskva počítá s tím, že příští rok nastane "kolaps" jednoty západních zemí, řekl Zelenskyj Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba nedávno reagoval na Medveděvovy výroky s narážkou, že by možná měl před používáním internetu omezit konzumaci vodky.

Během svého prezidentského mandátu v letech 2008 až 2012 vystřídal Dmitrij Medveděv Vladimira Putina v Kremlu a byl tehdy vnímán jako liberál, alespoň podle ruských měřítek. Nicméně po opuštění prezidentského úřadu a následně i postu premiéra ztratil postupně na politickém významu. Svou transformaci na jednoho z nejradikálnějších „jestřábů“ začal projevovat zejména po ruském vojenském vpádu na Ukrajinu, a to především prostřednictvím svých komentářů na sociálních sítích.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Dmitrij Medveděv NATO Rusko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy