Twitter dostane konkurenta z dílny Marka Zuckerberga. Spustí se ve čtvrtek

Nová kapitola rivality mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem se zřejmě začne psát ještě tento týden. Zuckerberg, jehož společnost Meta stojí za Facebookem a Instagramem, se totiž chystá spustit konkurenta pro Muskovu sociální síť Twitter. 

Informovala o tom BBC, podle které už je aplikace nazvaná Threads (Vlákna) dostupná k přeobjednání na Apple App Store a ve čtvrtek má začít fungovat. Meta popisuje novou službu jako "konverzační aplikaci založenou na textu". Uživatelsky má být propojená s Instagramem.

Novinka se objeví na trhu v době, kdy uživatelé Twitteru opět kritizují Muska, který o uplynulém víkendu omezil počet tweetů, které mohou lidé spatřit. Známý vizionář dlouhodobě usiluje o to, aby stále více lidí za používání sociální sítě platilo, proto omezuje její bezplatné fungování.

Threads mají být zcela zdarma a bez limitů ohledně počtu příspěvků, které mohou uživatelé na platformě vidět. Dostupné screenshoty ukazují, že aplikace bude prakticky k nerozeznání od hlavního konkurenta. Podle BBC představují Threads zatím největší hrozbu pro postavení Twitteru. 

Rivalita mezi Muskem a Zuckerbergem není žádnou novinkou. Média v červnu informovala o tom, že si dokonce domlouvají zápas v MMA (Mixed Martial Arts, zkratka pro smíšená bojová umění).

Související

Více souvisejících

Twitter sociální sítě Elon Musk Mark Zuckerberg (majitel sítě Facebook) Meta Platforms

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy