Ukrajina dostala 20 slovinských obrněnců, dodávka proběhla v utajení

Vojenská pomoc zemí Evropské unie válkou zmítané Ukrajině pokračuje. Slovinsko nejnověji poskytlo 20 obrněnců, uvedla agentura STA s odkazem na středeční zprávu televizní stanice POP TV. 

Ukrajina dostala šestikolové lehce obrněné pěchotní transportéry. Jde o zatím poslední zbraňovou dodávku ze Slovinska, které už zemi napadené Ruskem koncem loňského února poskytlo tanky či houfnice. 

Dodávka obrněnců proběhla v naprostém utajení. Slovinská armáda k převozu využila transportní letadla C17, která stroje převezla do logistických center v zemích sousedících s Ukrajinou. 

Související

Jaderná elektrárna, ilustrační foto

Slovinsko kvůli úniku odstavilo svou jedinou jadernou elektrárnu

Jediná slovinská jaderná elektrárna Krško, ležící přibližně 100 kilometrů východně od slovinské metropole Lublaň, byla ve čtvrtek preventivně odstavena pro únik v ochranné budově. K ohrožení zaměstnanců, obyvatelstva ani životního prostředí nedošlo.

Více souvisejících

Slovinsko Armáda Slovinsko Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Pavel bude s Jurečkou jednat o důchodech. Hnutí ANO schůzku odmítlo

Dnes se prezident Petr Pavel a jeho tým setkají s místopředsedou vlády a ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL), aby diskutovali o reformě penzí. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy