UNICEF apeluje na svět: Pomozte před hurikánovou sezónou

Dětský fond OSN (UNICEF) v pátek apeloval na mezinárodní pomoc pro Haiti, aby se země postižená násilím lépe připravila na nadcházející hurikánovou sezónu v Atlantském oceánu. Podle agentury Reuters by hurikány mohly ohrozit mnoho vysídlených obyvatel.

Letošní hurikánová sezóna, která začíná v červnu a končí v listopadu, má být podle meteorologů velmi silná. Haiti zároveň čelí krizi způsobené gangy a podle odhadů OSN je v této karibské zemi vysídleno až 360 000 lidí.

"Mezinárodní podpora je nezbytná pro zvýšení naší připravenosti a schopnosti reagovat na nejhorší scénáře," uvedl Bruno Maes, zástupce UNICEF na Haiti.

UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že tornádo, které koncem května zasáhlo sever Haiti a připravilo o domov přibližně 4350 lidí, je varováním před možnou ničivou hurikánovou sezónou.

UNICEF se na sezónu připravuje tím, že předem shromažďuje potraviny, zdravotnické potřeby a další nezbytné věci pro rychlé dodávky v zemi. Zásobovací trasy na Haiti však kontrolují ozbrojené skupiny, což zpomaluje úsilí o pomoc a ohrožuje humanitární pracovníky, připomíná Reuters. 

Související

Více souvisejících

Hurikán UNICEF

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

včera

včera

Studenti snědli chipsy s příchutí chilli. Skončili v nemocnici

V Tokiu bylo v úterý hospitalizováno 14 středoškoláků po konzumaci extrémně pálivých chipsů, informuje server Japan Times.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy