UNICEF

Ilustrační foto

UNICEF: Více než čtvrtina dětí na světě nemá co jíst

Více než jedno ze čtyř dětí mladších pěti let na světě žije ve "velké" potravinové chudobě, což znamená, že více než 180 milionům dětí hrozí nepříznivý vliv na jejich růst a vývoj. Oznámil to ve středu Dětský fond Spojených národů (UNICEF), informuje agentura AFP.
Palestina, pásmo Gazy

UNICEF: V Pásmu Gazy bylo 4600 dětí zabito a 9000 zraněno. Další milion je v ohrožení

Šéfka Dětského fondu OSN (UNICEF) Catherine Russellová označila situaci v Pásmu Gazy za katastrofální a zdůraznila, že pro zhruba milion dětí žijících v této oblasti není bezpečno v žádné její části. Po návštěvě této oblasti opět vyzvala k okamžitému humanitárnímu příměří, propuštění dětí unesených Hamásem, zajištění bezpečné práce humanitárních pracovníků a k ochraně dětí v souladu s mezinárodním humanitárním právem.
Ilustrační foto

Těžkou podvýživou trpí ve světě 13,6 milionu dětí do pěti let

Těžkou podvýživou trpí ve světě 13,6 milionu dětí do pěti let a nedostatek potravin je v této věkové skupině zodpovědný za každé páté úmrtí. Uvádí to Dětský fond OSN (UNICEF). Situaci letos ještě o poznání zhoršuje válka na Ukrajině, příčin je ale více, poznamenala agentura DPA.
Ilustrační foto

Milionům dívek hrozí kvůli pandemii dětský sňatek, obává se UNICEF

Pandemie onemocnění covid-19 by mohla v důsledku znamenat až deset milionů dětských sňatků navíc do konce této dekády. Zavřené školy, ekonomické problémy, přerušení sociálních služeb, těhotenství či smrt rodičů kvůli covidu-19 znamenají pro už tak zranitelné dívky vyšší riziko dětského sňatku, upozorňuje Dětský fond OSN (UNICEF) ve své studii nazvané "Covid-19: Ohrožení pokroku v boji s dětskými sňatky".
Evropská Unie

EU pozastaví dotace pro Etiopii. Kvůli bojům v Tigraji trpí 2,3 milionu dětí, varuje UNICEF

Evropská unie pozastaví vyplácení téměř 90 milionů eur (2,37 miliardy korun) hospodářské pomoci Etiopii kvůli přetrvávajícímu konfliktu ve státě Tigraj na severu země. Vyplývá to z interního unijního dokumentu citovaného agenturou AFP. EU již dříve vyjádřila své znepokojení nad humanitární situací v Tigraji a vyzvala k politickému řešení konfliktu a ukončení násilí.
Ilustrační foto

UNICEF: V syrském táboře pro rodiny bojovníků IS umírají děti

Nejméně osm dětí mladších pěti let zemřelo v srpnu kvůli špatným podmínkám v táboře Al-Húl na severu Sýrie. Dnes na to upozornil Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF). V táboře žijí desítky tisíc žen považovaných za podporovatelky organizace Islámský stát (IS) se svými ratolestmi.
Egypt

Koronavirus není jedinou hrozbou v Kongu, na pyramidu se promítal varovný nápis

I když je Afrika zatím méně zasažená koronavirem než zbytek světa, různé světové organizace upozorňují na nebezpečí, pokud by se zde koronavirus rozšířil. Dětský fond Organizace spojených národů varuje před tím, že nemoc COVID-19 by mohla přetížit zdravotní systém v Kongu, které kromě koronaviru bojuje se čtyřmi dalšími infekčními onemocněními. Nejvíce potvrzených případů koronaviru je v Jihoafrické republice, která má k dnešnímu dni 1353 případů a pět úmrtí.

Aktuálně se děje

včera

Volodymyr Zelenskyj a Petr Pavel

Ukrajina chce s Českem podepsat novou dohodu, prozradil Zelenskyj

Česko je mezi zeměmi, s nimiž Ukrajina plánuje podepsat nové dohody. Po návratu ze summitu NATO to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dohody chystá Kyjev také se Slovinskem a Irskem. Zelenskyj také potvrdil, že je na cestě další vojenská pomoc. 

včera

včera

Miroslav Kalousek

Odpudivá propaganda. Kalousek odsoudil reakci europoslance Turka na atentát

Naprostá většina reakcí z Česka i ze světa především odsoudila sobotní atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jakékoliv násilí v politice. Nový český europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) šel dál, za což si vysloužil ostrou kritiku například ze strany exministra financí Miroslava Kalouska. 

včera

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa či Fica? Došly argumenty a přichází násilí. Expert pro EZ řekl, co bude dál

Svět se vzpamatovává z dalšího atentátu na důležitou politickou osobnost. Po slovenském premiérovi Robertu Ficovi schytal ránu ze střelné zbraně republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Je naživu a v pořádku. Podle bezpečnostního experta Tomáše Řepy z Univerzity obrany v Brně ale dva atentáty v rámci západních demokracií za poslední měsíce mohou znamenat „jedině to, že se společnost dále radikalizuje“.

včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Děkuji Bohu, ale nezačnu se bát. Donald Trump opět promluvil

Bývalý americký prezident Donald Trump se v neděli podruhé od atentátu veřejně vyjádřil k tomu, co se stalo. Republikánský prezidentský kandidát poděkoval Bohu a dal najevo, že ani nyní se nezačne bát. Trump se už za pár dní chystá znovu veřejně vystoupit.

včera

včera

včera

včera

Kateřina Siniaková

Na Krejčíkovou ve Wimbledonu navázala Siniaková. S Townsendovou vyhrála turnaj ve čtyřhře

Sobota byla ve Wimbledonu ryze českým dnem. Poté, co ve finále ženského singlu uspěla po Janě Novotné, Petře Kvitové a Markétě Vondroušové jako čtvrtá Češka v historii v éře samostatného státu Barbora Krejčíková, připsal si český tenis ještě ten samý den úspěch i v ženské čtyřhře. Finále turnaje totiž ovládl česko-americký pár Kateřina Siniaková-Taylor Tonwsendová poté, co dvakrát 7:6 porazil kanadsko-novozélandské duo Gabriela Dabrowská-Erin Routliffeová.

včera

včera

včera

Co bude dál? Trumpův kult posílí, míní analytici. Kampaň se změní, ale nikdo neví jak

Spojené státy americké zažily atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který usiluje o návrat do Bílého domu. Co bude dál? Odpovědi na zásadní otázku se v analytických textech věnují přední světová média v čele s americkou CNN a britskou BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy