V Brazílii se falšovaly údaje o očkování proti covidu. Policie se zajímá i o Bolsonara

Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro, který byl často přirovnáván k Donaldu Trumpovi, se kvůli očkování proti covidu-19 dostal do hledáčku úřadů. Federální policie u něj ve středu provedla domovní prohlídku.

Jeden z policistů pod podmínkou anonymity uvedl, že byl dokonce Bolsonarovi zabaven mobilní telefon, informovala AP. Exprezidenta mají čekat další procedury na policejním ředitelství. 

Policie uvedla, že její příslušníci podnikli celkem 16 prohlídek a šest lidí zadrželi v souvislosti se zápisem podvržených dat ohledně očkování na covid-19 do státního zdravotního systému. Mezi zadrženými má být i Bolsonarův blízký spojenec Mauro Cid. 

Místní média informují, že údaje o vakcinaci Bolsonara a členů jeho rodiny byly pozměněny. Exprezident během pandemie opakovaně pochyboval o tom, že je vakcína účinná. 

Související

Jair Bolsonaro

Soud zakázal exprezidentovi Bolsonarovi kandidovat do roku 2030

Pod dnešním rozhodnutí brazilského nejvyššího volebního soudu se bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro nebude moci ucházet o nejvyšší úřad v zemi až do roku 2030. Soud tak rozhodl kvůli jeho zneužití pravomocí, když loni před zahraničními diplomaty zpochybňoval důvěryhodnost elektronického volebního systému.

Více souvisejících

Jair Bolsonaro Brazílie očkování Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 21 minutami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajinská vojska prolomila poslední linii obrany. Ruskou okupační armádu trhají napůl

Americký Institut pro studium války (ISW) tvrdí, že ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti. Podle ISW ukrajinské ozbrojené síly prorážejí tuto obrannou linii, nelze ale potvrdit, zda ji zcela prolomili. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy