V Rakousku našli tunu marihuany. Mezi hlavními podezřelými je Češka

Třináct podezřelých z několika evropských zemí zadržela rakouská policie kvůli nelegálnímu podnikání s marihuanou. Našla se jí tuna. O případu na webu informoval rakouský deník Kurier

Hlavními podezřelými v případu jsou třiapadesátiletý Rakušan a devětadvacetiletá Češka. Mezi zadrženými jsou i občané Srbska a Chorvatska. Třináct osob podle policie provozovalo plantáž na jih od hlavního města Vídně. 

Nelegální podnikání údajně fungovalo roky. Lidé rostliny pěstovali ve dvou halách o rozloze přibližně 2000 metrů čtverečních. Vyšetřovatelé našli kolem tisícovky rostlin, zlato, hotovost ve výši téměř 300 tisíc eur či padělané doklady. 

Tržní hodnota drog byla vyčíslena na 4,2 milionu eur, což dělá v přepočtu téměř 100 milionů korun. "Tuna konopí rozhodně není každodenní příběh," řekl listu policejní mluvčí. Rakouská policie běžně zabaví dvě tuny marihuany za rok. 

Související

Rakouská policie, ilustrační fotografie.

Tragédie v Rakousku. Čech se utopil před zraky malého syna

Rakouské záchranné složky musely během probíhajícího víkendu opakovaně do akce kvůli českým občanům. V sobotu dopoledne se na plovárně na jezeře u obce Seeham utopil čtyřiatřicetiletý muž. Tragédii přehlížel jeho teprve šestiletý syn. 

Více souvisejících

Policie Rakousko Rakousko Marihuana Drogy

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

včera

Češi mohou žádat o dotace v Nové zelené úsporám a programu Oprav dům po babičce

Státní fond životního prostředí ČR během úterního dopoledne spustil příjem žádostí o dotace na rodinné domy. Zájemci mohou žádat o podporu na renovaci domů či výstavbu pasivních domů ve standardním programu Nové zelené úsporám či využít nabídku v rámci podprogramu Oprav dům po babičce. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy