Vlády by dle OECD při řešení této krize neměly zvyšovat daně

Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to dnes podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.

Peníze, ilustrační foto
doporučujeme

Vlády po celém světě byly nuceny přikročit k rozsáhlým rozpočtovým výdajům, aby pomohly svým ekonomikám překonat negativní dopady pandemie covidu-19. Tyto výdaje vedly ke vzniku obřích rozpočtových deficitů, což vytváří tlaky na zvyšování daní, napsala agentura Reuters.

"Nezvyšujte své daně, abyste mohli platit za covid," uvedl Pascal Saint-Amans, který má v OECD na starosti daňovou politiku. "Udržitelnost dluhu musíte zajistit podporou hospodářského růstu," dodal.

Británie se rozhodla zvýšit od roku 2023 daň z příjmu právnických osob na 25 procent z nynějších 19 procent. Britský ministr financí podle serveru BBC uvedl, že zvýšení daní je potřebné k zastavení "nezodpovědného" zadlužování.

OECD byla založena v roce 1961, od roku 1995 je jejím členem rovněž Česká republika. Posláním organizace je napomáhat hospodářskému růstu, harmonizovat rozvojovou pomoc, zvyšovat zaměstnanost a životní úroveň a rozšiřovat obchod i potlačovat diskriminační praktiky.

Témata: oecd | Daně | peníze | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřování odkrývá pozadí tragédie. Vrtulník s Kellnerem před nehodou…

13.04.2021 23:22 Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny…

Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843 případů

13.04.2021 22:02 Aktualizováno S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Truchlící královna Alžběta je odhodlaná pokračovat v závazcích

13.04.2021 20:55 Britská královna je odhodlaná pokračovat v některých svých sólových závazcích, i když truchlí nad…

Egypt požaduje odškodné po lodi, která blokovala Suezský průplav

13.04.2021 20:42 Egyptské úřady zadržují obří kontejnerovou loď Ever Given, která v březnu téměř týden blokovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama