Matthew Alan Livelsberger, který nechal vybuchnout automobil Tesla Cybertruck v blízkosti hotelu Trump International Hotel v Las Vegas, psal o rozhořčení z politiky či vojenských konfliktech v zahraničí ve dnech před svou sebevraždou. Uvedla to CNN s odkazem na vyjádření úřadů.
Psaní byla podle policistů nalezena v mobilním telefonu zesnulého. Livelsberger zdůrazňoval, že nejde o teroristický útok, ale o "budíček" pro americkou společnost. V dopise uvedl, že dnešní Američané si všímají pouze spektáklů a násilí, proto se rozhodl zvolit kombinaci výbušnin a ohňostroje.
Voják také napsal, že potřebuje očistit svou mysl o "ztracené bratry" a zbavit se tíhy životů, které vzal jiným. Konstatoval, že Spojené státy americké jsou "smrtelně nemocné" a míří ke kolapsu. Navzdory vybranému místu činu vyjádřil podporu zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi i Elonu Muskovi a Robertu F. Kennedymu Jr.
Bývalý armádní kolega sdělil CNN, že oceňovaný válečný veterán Livelsberger miloval svou zemi a Trumpa. "Když byl v úřadu, psal na svou facebookovou stránku o věcech, které prezident Trump řekl nebo udělal. Matt měl spoustu obdivu pro pana Trumpa, prostě ho miloval," řekl člověk z okolí pachatele činu v Las Vegas.
K výbuchu vozu Tesla Cybertruck došlo ve středu. Livelsberger při činu zemřel, dalších sedm lidí utrpělo zranění. Podle vyšetřovatelů trpěl pachatel posttraumatickou stresovou poruchou, roli mohlo sehrát i rozhořčení z osobního života.
Livelsberger měl v době exploze dovolenou, jinak působil na vojenské základně v Německu. Před incidentem si na mobilním telefonu vedl deníček, do kterého zaznamenával nákupy zbraní a dalších věcí.
Související
Výbuch a požár v paneláku v Ostravě. Hasiči nařídili evakuaci
Hasiči pokračují v zásahu po výbuchu v Poličce. Nasadili těžkou techniku
výbuch , USA (Spojené státy americké) , Tesla Cyber Truck , Donald Trump , Elon Musk , Americká armáda (U.S. ARMY)
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě