Ye, dříve Kanye West, opět vyráží dech. Rapper zaskočil slovy o Hitlerovi

Americký rapper Ye, dříve známý jako Kanye West, upustil od převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Ye ve čtvrtek v rozhovoru s dezinformátorem Alexem Jonesem řekl, že "má rád (Adolfa) Hitlera" a v jiné části, že "má rád i nacisty". Podle společnosti Parlement Technologies, která síť vlastní, rozhodnutí o neuskutečnění prodeje padlo už v listopadu a nesouvisí s rapperovými nejnovějšími výroky, které nepřímo odsoudil i americký prezident Joe Biden.

Ye nabídku ke koupi Parleru podle agentury AP podal v říjnu. Parlement Technologies a West tehdy uvedli, že transakce bude dokončena do konce roku, cena ani další podrobnosti nebyly známy. Nyní ale vlastník Parleru informoval, že obě strany "ve svém zájmu" od transakce v polovině listopadu upustily.

Ye v poslední době budí kontroverze výroky na sociálních sítích i při rozhovorech. "Každá lidská bytost má něco hodnotného, čím může přispět, především Hitler," řekl také rapper v rozhovoru s konspiračním webem InfoWars, během něhož měl na hlavě černou masku zakrývající celý obličej.

Dnes časně ráno twitter opět dočasně zablokoval Yeův účet kvůli tomu, že na něm zveřejnil svastiku spojenou s Davidovou hvězdou, tedy symboly nacismu a judaismu. Rapper naznačil, že půjde o symbol jeho prezidentské kampaně v roce 2024. Majitel této sociální sítě Elon Musk to potvrdil. Napsal, že "dělal vše, co bylo v jeho silách. Nicméně (Ye) znovu porušil naše pravidlo o podněcování k násilí. Jeho účet bude dočasně zablokován".

K antisemitismu se později na twitteru vyjádřil i americký prezident Biden. "Chtěl bych jen ujasnit několik věcí: Holokaust se stal. Hitler byl démonická postava. A naši političtí představitelé by místo toho, aby mu poskytovali platformu, měli na antisemitismus upozorňovat a odmítat ho všude, kde se skrývá," uvedl Biden. "Mlčení je spoluvina," dodal.

Parler patří mezi pravicově orientované platformy, které se objevily v éře bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jsou na ní pravicoví, krajně pravicoví a libertariánští uživatelé, kterým slibuje jen minimální nebo žádnou moderaci obsahu.

Ye měl účty na sociálních sítích, včetně twitteru, zablokované už před časem, a spolupráci s ním kvůli jeho výrokům rozvázaly módní značky Gap, Balenciaga a Adidas i jeho agentura Creative Artists Agency.

Související

Adidas, photo by Henry & Co.

Adidas míří do ztráty díky rasistickým výrokům rappera Kanye Westa. Zboží firmy za 30 miliard Kč zřejmě jen tak spálí

Akcie německého Adidasu, ikonického výrobce sportovních potřeb, se závěrem týdne dramaticky propadly poté, co firma varovala, že má ve skladech neprodejné zboží za 1,2 miliardy eur, neboli zhruba 28,5 miliardy korun. Jak ekonom Kovanda informuje, jedná se o zboží, které sportovní gigant vyrobil pod značkou Yeezy v rámci marketingové spolupráce s americkým rapperem Ye, dříve známým jako Kanye West.

Více souvisejících

Kanye West Parler (sociální síť) Adolf Hitler

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 44 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko zničilo elektrárnu zásobující Kyjev. Došly nám rakety, přiznal Zelenskyj

Rusko dokázalo zničit důležitou elektrárnu dodávající elektrickou energii do Kyjeva, protože Ukrajině došly obranné rakety. Prohlásil to v úterý ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy