Zemřel král Serengeti. Nejznámějšího tanzanského lva zabili jeho mladší rivalové

V národním parku Serengeti na severu Tanzanie zabili mladší rivalové legendárního lva Boba mladšího, známého také jako "král Serengeti", uvedla dnes britská BBC. 

Lev pojmenovaný po otci Bobu Marleym vládl rozsáhlému teritoriu za pomoci bratra Tryggveho po dobu sedmi let. Ochránci přírody pro něj připravují speciální pohřeb.

"Předpokládáme, že jeho bratra potkal stejný osud," uvedl pracovník rezervace Freddy Shirima. Dodal, že mladší rivalové chtěli Boba mladšího svrhnout, což se běžně stává, když vůdce smečky zestárne nebo když mladší samci nejsou spokojení s jeho vládou.

Ochránci přírody připravují pro šelmu, jejíž věk odhadli na deset let, speciální pohřeb. Datum má být teprve oznámeno. Na "padlého krále" parku se objevilo mnoho vzpomínkových příspěvků na sociálních sítích, z nichž mnoho pocházelo od cestovních kanceláří.

V národním parku Serengeti, který je jedním z neslavnějších a nejrozsáhlejších chráněných území Afriky, žije podle odhadů ochránců přírody přibližně 3000 lvů.

Související

Ilustrační foto

V Tanzanii havarovalo dopravní letadlo. Na palubě bylo 43 lidí

V Tanzanii dnes patrně kvůli špatnému počasí havarovalo dopravní letadlo místních aerolinií, při pokusu o přistání skončilo ve Viktoriině jezeře. Zemřelo 19 lidí. Podle médií to oznámil tanzanský premiér Kassim Majaliva. Počet obětí se tak zvýšil z původně oznámených tří.

Více souvisejících

Tanzánie král Serengeti (Bob Jr.)

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ropa

Slovensko se kvůli ukrajinské stopce pro ruskou ropu obrací na EU

Slovensko volá po zásahu Evropské unie kvůli zastavení tranzitu ropy z Ruska, ze kterého Bratislava viní Ukrajinu. Po premiérovi Robertu Ficovi (Smer-SD) se ozval i jeho stranický kolega a ministr zahraničí Juraj Blanár. Problém se týká také sousedního Maďarska. 

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 3 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Bidenovi záleží na Američanech, shodnou se zahraniční lídři. Jeho rozhodnutí odstoupit oceňují

Zahraniční lídři ocenili šéfa Bílého domu Joe Bidena jako člověka, kterému záleží na americkém lidu. Stalo se tak poté, co v neděli odstoupil z kandidatury u listopadových prezidentských voleb v USA. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy