Řetězec supermarketů Billa plánuje příští rok začít prodávat zboží také na internetu. Objednávky doručí domů nebo si zboží zákazníci budou moci vyzvednout v obchodech. Firma nabídne výběr z až 15.000 artiklů.
Společnost to dnes oznámila u příležitosti oslav 30. výročí firmy na českém trhu. Do on-line prostředí se chystá podle serveru E15 i řetězec Penny Market. Zkušební provoz e-shopu zahájí v nejbližších týdnech v Plzni, napsal deník v pondělí. Billa i Penny Market jsou součástí mezinárodního obchodního řetězce Rewe.
Vstupem na on-line trh Billa podle svého nového generálního ředitele Dariusze Tomasze Batora reaguje na požadavky českých zákazníků, jejichž chování se podle něj v důsledku pandemie výrazně změnilo. Společnost tak stále analyzuje požadavky a potřeby lidí. "Chceme jim umožnit rychlý a bezpečný nákup z pohodlí jejich domovů. Službu nicméně zavedeme až v roce 2022, abychom on-line shop připravili co nejprecizněji. Rychlá a polovičatá řešení Billa nenabízí. Naším cílem je stát se do budoucna jedničkou na trhu potravin on-line," uvedl.
Právě schopnost on-line prodeje bude podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy v dalších letech velkým tématem. Zajistit dovoz v Praze je podle něj snadné, ale v dalších místech to bude velmi náročné, řekl dnes v paláci Žofín v diskusi ke 30 letům maloobchodu v České republice.
Z kamenných potravinářských řetězců prodává zboží na internetu Tesco a také síť Žabka, která pod společnost spadá. Prodej prostřednictvím e-shopu od poloviny loňského roku umožňuje i firma Makro členům svého projektu maloobchodních prodejen Můj obchod. Lidé si musejí nákup vyzvednout ve vybrané prodejně. Nákup na internetu mohou vyřídit také zákazníci Globusu. Objednávku si ale musejí vyzvednout v hypermarketu v Praze na Zličíně.
On-line supermarketům na českém trhu dominují Rohlik.cz a Košík.cz. Trvanlivé potraviny nabízejí také e-shopy Mall.cz a Alza.cz.
10. prosince 2025 18:15
Rostoucí ceny online reklamy nutí malé podniky hledat alternativy. Tisk plakátů se vrací do hry
Související
Otevírací doba supermarketů Billa během květnových svátků
Antigenní testy dnes začíná nabízet Albert, v sobotu i Billa
billa , Penny Market , Obchody
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Ceny kritiky vyhrálo drama Sbormistr. Pro dvě sošky si přišel Dužan Duong
před 34 minutami
Napadení před hernou v Chebu vyšetřuje policie. Jeden z mužů utrpěl vážná zranění
před 1 hodinou
Curleři si připsali první výhru, Indráčková historický zápis. V akci byl i český sáňkař
před 1 hodinou
Trump nechápe, že se na olympiádě bučelo na Vance. Lidé ho prý mají rádi
před 2 hodinami
Výhled počasí na příští víkend. Do Česka dorazí ochlazení
včera
Na jihu Čech v týdnu došlo ke slabému zemětřesení
včera
Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky
včera
Kanadu zasáhla nevídaná tragédie. Zemřeli talentovaní hokejisté
včera
Opravdová hvězda, prohlásil prezident Pavel o Brejchové
včera
Babiš se domnívá, že mírová jednání o Ukrajině se blíží ke zdárnému konci
včera
Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10
včera
Počasí způsobilo oblevu. Sněhu ubylo i na horách, ukazují data
včera
Pohonné hmoty v Česku zdražily, ceny mají stoupat i nadále
včera
Policie objasnila podvod s elektronikou. Škoda činí několik miliard
včera
Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík
včera
Babiš chtěl Turkovi zakázat sociální sítě, pokud by byl ministrem
včera
Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů
včera
Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj
včera
ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat
včera
Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování
Epsteinova kauza se stane tématem i v české politice. Bývalý ministr zahraničí Jan Lipavský (za ODS) v této věci interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO). Česko by podle Lipavského mělo prověřit možné působení Epsteinovy sítě u nás a zjistit, zda zde nejsou nějaké oběti sexuálního delikventa.
Zdroj: Jan Hrabě