Praha - Sněmovní komise ke sporné reorganizaci policie ve čtvrtek řešila mimo jiné kauzu údajného úniku informaci z okolí šéfa policie Tomáše Tuhého. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) k tomu dnes uvedl, že se musí vyšetřit, kde vznikla chyba při vyšetřování případu.
Sněmovní komise vyslýchala vyšetřovatele GIBS Milana Vaculíka, který se údajným únikem informací zabýval.
Předseda komise Pavel Blažek (ODS) naznačil, že z okolí šéfa policie nešla varovná SMS o chystaném zásahu protikorupční policie.
"Jestli je to tak, jak popisují média, že celé vyšetřování bylo nastaveno špatně a nebyli jsme schopní pod dozorem státního zástupce 14 měsíců na to přijít, tak já se ptám, jestli to je šlendrián nebo snaha účelově odstranit policejního prezidenta. Potom by to znamenalo, že to je pokus o svržení nezávislého policejního prezidenta a já na to budu chtít odpověď," uvedl Chovanec.
Pokud by se podle něj ukázalo, že bylo vyšetřování Tuhého záměrně zmanipulované, tak ho ministr přirovnal k "vraždě policejního prezidenta" nebo "pokusu o policejní převrat".
Související

Chovance nepomluvil. Zprošťující verdikt v kauze novináře Přibila je pravomocný

Novinář Přibil nepomluvil exministra Chovance, rozhodl soud
Milan Chovanec , Tomáš Tuhý (Policie ČR) , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 15 minutami

„Humanitární tábor je zcela nepřijatelný. Utrpení dosáhlo nového dna.“ Desítky zemí podepsaly prohlášení proti Izraeli
před 1 hodinou

Půl roku Trumpova druhého mandátu: Američané jsou rozděleni, v jednom se ale shodují. Nemají peníze
před 2 hodinami

Umělecké dílo za miliony dolarů bylo opět zničeno. Někdo jej snědl
před 4 hodinami

Blíží se klíčový summit EU-Čína. Obě strany chtějí vytvořit tlak, nesmějí to ale přehnat
před 4 hodinami

Vážná hrozba pro Kreml. Co by Ukrajina mohla zasáhnout v Rusku pomocí raket Tomahawk?
před 5 hodinami

NATO plánuje rekordní výdaje na obranu. Dokážou to evropské státy utáhnout?
před 6 hodinami

Počasí: Nová výstraha meteorologů, Česko dnes zasáhnou silné bouřky
před 7 hodinami

Čtyřletá dívka zemřela hladem v Gaze, situace se blíží humanitární katastrofě
před 7 hodinami

V periodické tabulce působí nenápadně, jejich dopad na bezpečnost je však bezprecedentní. Boj o vzácné zeminy eskaluje
před 8 hodinami

Bílým domem zmítá skandál delikventa Epsteina. Trump se marně snaží odvrátit pozornost
před 9 hodinami

WhatsApp v Rusku skončí. Kreml zakáže nejpopulárnější komunikační aplikaci světa
před 10 hodinami

Trump se politicky sbližuje s Ruskem, pohrdání je jen přechodné. Udělal něco, na co si netroufl ani Putin, varuje Midttun
před 10 hodinami

Papež odsoudil „barbarství“ války v Gaze. Při čekání na pomoc zastřelila izraelská armáda 93 Palestinců
před 11 hodinami

Počasí tento týden: Po turbulentním pondělku se ochladí
včera

S takovou se děti na Ukrajinu nevrátí. Evropa obvinila Trumpa z podkopávání mezinárodního úsilí
včera

Španělského fotbalového talenta Yamala řeší ministerstvo. Kvůli narozeninové oslavě
včera

Ukrajinské dronové útoky paralyzovaly moskevská letiště, ruské údery zabily tři civilisty
včera

Další masakr v Pásmu Gazy: Izraelská armáda zastřelila přes 70 Palestinců čekajících na humanitární pomoc
včera

Dopravní peklo po MotoGP: Policie nabádá řidiče, aby se vyhnuli D1
včera
EU vyhlásila válku produktům z Temu a Shein
Evropská unie plánuje výrazně zpřísnit kontrolu a regulaci čínských e-shopů Temu a Shein. Podle eurokomisaře pro spravedlnost Michaela McGratha ohrožují tyto platformy bezpečnost spotřebitelů i poctivé evropské podnikatele. A jeho postoj je jasný: „Jsem odhodlaný zasáhnout.“
Zdroj: Libor Novák