Praha - Kvůli sobotnímu neštěstí při Dni armády na Letné byly podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) zrušeny seskoky parašutistů při veřejných akcích. Zákaz potrvá minimálně do ukončení vyšetřování incidentu.
Dva ze tří lidí, kteří byli zraněni při dopadu jednoho z parašutistů mezi diváky, podle ministra opustí nemocnici dnes nebo v pondělí. Stropnický to řekl v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce České televize.
"Nikdo z těch lidí není ve vážném ohrožení. Myslím, že dva ze tří budou buď dnes, nebo zítra propuštěni do domácího ošetření," uvedl ministr. Kromě šestatřicetiletého výsadkáře byla při jeho dopadu zraněna žena a dítě.
Podle ministra byl zřejmě příčinou nehody poryv větru, který výsadkáře odnesl mimo vyhrazené území seskoku. "V každém případě jsme ale s okamžitou platností zrušili jakékoli seskoky parašutistů při veřejných akcích, protože nejdřív musíme vyšetřováním zjistit, kde se stala chyba," řekl Stropnický. Seskoky budou pozastaveny minimálně do ukončení šetření, dodal.
Svědci neštěstí podle ministra uvedli, že parašutista byl silným poryvem větru "těsně nad zemí prostě jako by katapultován do prostoru, kde byli diváci". "Byla to souhra náhod a povětrnostních podmínek," dodal.
Související
Švýcarský parašutista Domjan poprvé skočil z letadla na solární pohon
Záchranáři v akci: Na řidiče tříkolky spadla bříza, zraněný paraglidista, hrozivá nehoda na Frýdecko-Místecku
parašutisté , Martin Stropnický , Den armády , Parašutismus
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
před 1 hodinou
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
před 1 hodinou
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
před 2 hodinami
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
před 3 hodinami
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
před 4 hodinami
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
před 5 hodinami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 6 hodinami
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
Americký velvyslanec v Izraeli Mike Huckabee řekl zaměstnancům velvyslanectví, aby Izrael opustili dnes, pokud o tom uvažují. Uvedl to americký deník New York Times. Výzva diplomata k jeho podřízeným může souviset s očekáváním, že se bude stupňovat napětí v regionu.
Zdroj: Lucie Podzimková