Policie v letech 2019 až 2022 nakoupí 620 nových vozidel do středně těžkého terénu za zhruba 330 milionů korun. Zakázku vypsalo ministerstvo vnitra minulý týden. Na twitteru o tom informoval web Hlídač státu. Firmy mohou nabídky podávat do 12. února, odhadovanou cenu nesmí překročit.
Podmínkou je možnost pohonu všech čtyř kol. Stát také požaduje záruku nejméně pěti let nebo ujetí 150.000 kilometrů. V hodnocení nabídky bude mít cena váhu 75 procent, ze čtvrtiny se přihlédne k nákladům na údržbu.
Ministerstvo vnitra se snažilo vozy vysoutěžit již dříve. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ale v prosinci zadávací řízení na návrh společnosti Hyundai zrušil, uvedl server E15. Požadavky prý zvýhodnily automobilku Škoda Auto, která řízení vyhrála.
O nutnosti nákupu nových vozů hovořil loni v listopadu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Je celá řada policistů, kteří jezdí s vozidly, které mají na tachometru 200, 300, 500 tisíc kilometrů, a to není udržitelné," řekl. Vozový park policie čítá podle údajů z loňského dubna asi 10.000 aut. V posledních letech policii dodávala vozy hlavně domácí Škoda Auto a také konkurenční Hyundai.
V následujících dvou letech chce policie nakoupit také 90 nových pick-upů pro přepravu služebních psů. Za nová auta zaplatí 102,3 milionu korun, uvedly v prosinci Lidové noviny. Dodá je brněnská společnost Techsport zabývající se přestavbou vozidel, uspěla v otevřeném řízení. Nová auta budou určena pro policisty ve všech krajích.
Související
Policie si převzala dalšího podezřelého v pardubické kauze
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Policie ČR , Ministerstvo vnitra , Jan Hamáček
Aktuálně se děje
Aktualizováno včera
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Lodě hlásí, že se dostávají pod palbu
včera
Zbývá poslední jméno. StarDance odhalila již devět profesionálních tanečníků
včera
Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa
včera
USA se nenechají vydírat, vzkázal Trump do Teheránu
včera
Írán hodlá kontrolovat průliv až do konce války. Ozval se i Chameneí
včera
Je neprávem pozapomenuta. Před 120 lety převzala Nobelovu cenu první Češka
včera
Pohřeb Jana Potměšila bude veřejný. Proběhne ve známém pražském kostele
včera
Maďarské volby ještě nejsou uzavřené. Magyarova Tisza získala další křesla
včera
Feriho propuštění se bude řešit znovu u okresního soudu
včera
Policie si převzala dalšího podezřelého v pardubické kauze
včera
Írán to myslel vážně. Hormuzský průliv je opět uzavřený
včera
Chorý zná trest za plivnutí na soupeře. Nezahraje si jen jeden zápas
včera
Bude to historické. Trump se zasnil při představě jednání s čínským prezidentem
včera
Praha otevřela nový most přes řeku. Od víkendu slouží běžnému provozu
včera
Hormuzský průliv můžeme znovu uzavřít, varoval Írán
včera
Počasí: Teploty o víkendu překonají hranici 20 stupňů, překazit je mohou bouřky
17. dubna 2026 21:44
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
17. dubna 2026 20:39
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
17. dubna 2026 19:22
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
17. dubna 2026 18:07
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
Delegace Evropské unie dorazila do Budapešti k zásadním jednáním, která mají za cíl restartovat napjaté vztahy mezi Bruselem a Maďarskem. Rozhovory probíhají v době, kdy dosluhující premiér Viktor Orbán poprvé od své volební porážky veřejně uznal, že jedna politická éra skončila. Přestože Orbán přijal plnou odpovědnost za výsledek své strany Fidesz, naznačil, že o jeho dalším setrvání v čele hnutí rozhodne až červnový sjezd.
Zdroj: Libor Novák