Lidé poslali rodinám dvou dozorců Vězeňské služby (VS), kteří zahynuli při prosincové střelbě v ostravské fakultní nemocnici, 1,66 milionu korun. Veřejná sbírka, kterou vyhlásila VS společně s policejním Nezávislým odborovým svazem, skončila v sobotu.
Bezpečnostní sbor o tom dnes informoval na facebooku. Přesný výtěžek sbírky činí 1.657.029,66 Kč. "Bude předán pozůstalým po po příslušnících Vězeňské služby ČR nadstrážmistru Petrovi Langovi - jeho manželce a dvěma dcerám - a podpraporčíkovi Petru Šormovi - jeho manželce a nezletilému synovi," uvedla VS.
Šorm a Lang zemřeli loni 10. prosince v čekárně traumatologického oddělení, kde střelec zabil sedm pacientů a další dva zranil. Následně se zastřelil při útěku před policií.
Devětačtyřicetiletý Lang sloužil u bezpečnostního sboru od července 2005, a to jako strážný ve věznici Heřmanice. Mladší ze svých dcer doprovázel v den střelby do nemocnice na lékařskou kontrolu a uchránil ji před pachatelem vlastním tělem.
Devětatřicetiletý Šorm nastoupil k bezpečnostnímu sboru v prosinci 2010, pracoval jako řidič v ostravské věznici. Jeho manželka působí v ostravské fakultní nemocnici jako lékařka na onkologii.
Rodinám dozorců mohou lidé finančně pomoci také prostřednictvím internetové dražby dresů fotbalových a hokejových klubů, která potrvá do 24. února.
Aktualizováno 30. června 2026 12:16
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
Související
Kdyby personál nebyl cvičen, vrah by v Ostravě zabil více lidí. Nemocnice je teď bezpečnější, říká Naivert
Památník u FN Ostrava připomíná oběti loňské tragické střelby
střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě (10. 12. 2019) , vězeňská služba
Aktuálně se děje
před 49 minutami
Počasí bude během prodlouženého červencového víkendu proměnlivé
včera
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
včera
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
včera
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
včera
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
včera
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
včera
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
včera
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
včera
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
včera
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
včera
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
včera
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
včera
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
včera
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
včera
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
včera
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
včera
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
včera
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
1. července 2026 21:59
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se po návštěvě folklorního festivalu ve Strážnici, kde se dočkal pískotu, chystá na další významnou kulturní událost, na které se může setkat s hlasitými kritiky. Podle dostupných informací nemá chybět na pátečním slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech.
Zdroj: Jan Hrabě