V kauze údajných úniků informací z policejních databází stíhá GIBS 11 lidí

V kauze Tumor, která se týká údajných úniků informací z policejních databází, stíhá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) 11 lidí a dvě právnické osoby. V květnu obvinila dva lidi, jednoho policistu, který později požádal o propuštění ze služebního poměru, a dalšího bývalého policistu.

První muž je obviněn z neoprávněného přístupu k počítačovému systému a zneužití pravomoci úřední osoby, druhý pak z účastenství na těchto přečinech. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Policejní důstojník podle inspekce od roku 2017 plnil požadavky svého známého, bývalého policisty, a lustroval pro něj v neveřejných policejních informačních systémech lidi a společnosti a proti nim vedená trestní řízení. Jeho známý, který poskytoval detektivní služby, pak podle GIBS mohl tyto informace využít pro své podnikání a poskytnout je svým klientům. Oběma obviněným hrozí jeden až pět let vězení.

Podle serveru iROZHLAS.cz pomohl s rozkrytím kauzy podnikatel Tomáš Horáček, který v případu kolem údajných manipulací s nemocničními zakázkami přijal půlroční trest vězení a pokutu. Část obviněných podle serveru nabízela informace o činnosti policie a své klienty před ní varovala. Mezi obviněnými je pět policistů. Případ podle webu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Související

Více souvisejících

GIBS kauza Tumor

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy