Česko zmrazilo ruský majetek v hodnotě několika miliard korun

Česká republika zablokovala v souladu se zavedenými sankcemi ruský majetek, jehož hodnota činí 347,36 milionu eur (8,39 miliardy Kč). Napsal to server Kyiv Independent.

Výši zabaveného majetku prozradil velvyslanec na Ukrajině Radek Matula během setkání s vedením ukrajinské agentury pro vymáhání a správu majetku (ARMA). Tyto sankce byly uvaleny na Rusko jako reakce na jeho vojenskou invazi na Ukrajinu.

Během jednání obě strany diskutovaly o budoucích možnostech spolupráce, zejména v oblasti identifikace, vyhledávání a správy majetku. Radek Matula zdůraznil, že české úřady odpovědné za trestní řízení pečlivě sledují informace o osobách, které jsou pod sankcemi. Taktéž potvrdil, že Praha stojí za podporou členství Ukrajiny v Evropské unii a NATO, což zdůraznil Kyiv Independent.

Ukrajinská vládní agentura ARMA má za úkol hledat, monitorovat a spravovat majetek, který je předmětem trestního řízení. Její hlavními cíli jsou předcházení nezákonnému zisku a podpora právních procesů.

Během minulého roku bylo zabaveno 277 vozidel, 136 nemovitostí a 537 uměleckých děl. Získané prostředky ve výši 25,8 miliard ukrajinských hřiven (15,6 miliard Kč) byly převedeny do fondu pro zvládnutí následků ruské ozbrojené agrese.
 

Související

Den beze spěchu ovlivní i chod orloje na Staroměstském náměstí.

Dnes je den beze spěchu. Lidem připomíná, že si tak mohou i zachránit život

Odložit některé aktivity může zachránit život, upozorňuje iniciativa, se kterou přišla Česká asociace pojišťoven. Třetí duben je dnem, kdy se symbolicky zpozdí některé události našeho života, abychom si uvědomili, že spěcháme zbytečně a často v těch nejhorších okamžicích, tedy i za volantem. Jen v loňském roce zemřelo podle Police ČR na českých silnicích kvůli nepřiměřené rychlosti 138 lidí.

Více souvisejících

Česká republika sankce Radek Matula /diplomat) CZK

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy