ČOI zajistila při zátahu v Hatích na Znojemsku 4660 padělků

Česká obchodní inspekce (ČOI) zabavila v tržnici v Hatích na Znojemsku 4660 padělků oděvů, bot či galanterie v hodnotě originálů téměř za 24 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. V případě Hatí je to historicky jedna z nejvyšších sum. Například v 2019 ČOI v Hatích zajistila padělky za 26 milionů korun, v roce 2008 za 24,5 milionu korun.

Inspektoři prodejce v tržnici kontrolovali ve středu. "Zboží porušující práva duševního vlastnictví bylo nalezeno a zajištěno na 31 místech. V rámci kontrolní akce bylo využito pravomoci České obchodní inspekce a byly otevřeny dva osobní automobily a tři vstupy nebytových prostor a čtyři stánky," uvedl ředitel ČOI Inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj Karel Havlíček.

Za jediný den inspektoři zajistili 4660 kusů či párů výrobků - padělků textilních oděvů, obuvi a galanterie. Celková hodnota zajištěného zboží vyčíslená v cenách originálu je 23,7 milionu korun. Jde tak historicky o druhé největší zajištění padělků na tržnici Hatě za jediný den. V prosinci 2019 ČOI v Hatích zajistila za jediný den padělky za 26 milionů, tedy ještě asi o dva miliony korun více. Například v červnu 2008 ve stejné tržnici zabavila ČOI padělky za 24,5 milionu korun, tato akce ale byla dvoudenní.

Po vypracování odborných posudků potvrzujících zajištění padělků světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení. V něm bude rozhodnuto o výši pokuty a také o propadnutí zboží. Výrobky budou následně zlikvidovány nebo předány k humanitárním účelům.

Související

Česká obchodní inspekce (ČOI)

Jsou ceny cukru v pořádku? ČOI provedla kontroly v obchodech

Kontrola České obchodní inspekce (ČOI) na základě podnětu ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) kvůli cenám cukru v maloobchodním řetězci zatím nenasvědčuje porušení zákona v dozorové kompetenci ČOI. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Kontrola ještě nebyla ukončena. Inspekce uvedla, že případné klamavé obchodní praktiky týkající se potravin dozoruje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), kterou s podnětem seznámila.

Více souvisejících

čoi Jihomoravský kraj

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

včera

Marian Jurečka

Jurečka o revizi sociálních dávek: Nesmí to být životní styl

Revizi systému sociálních dávek nejvíce dopadne na občany, kteří nechtějí pracovat a spolupracovat se státem, naznačil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v dnešním vydání diskuzního pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News.

včera

Tragický požár ve Veselí nad Moravou má jednu oběť. Zásah hasičů komplikoval odpad

Jednu oběť si vyžádal páteční tragický požár rodinného domu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Hasiči jej zlikvidovali během dvou hodin, příčina je předmětem vyšetřování. Jde o první letošní úmrtí při požáru na jižní Moravě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy