čoi

Česká obchodní inspekce (ČOI)

Jsou ceny cukru v pořádku? ČOI provedla kontroly v obchodech

Kontrola České obchodní inspekce (ČOI) na základě podnětu ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) kvůli cenám cukru v maloobchodním řetězci zatím nenasvědčuje porušení zákona v dozorové kompetenci ČOI. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Kontrola ještě nebyla ukončena. Inspekce uvedla, že případné klamavé obchodní praktiky týkající se potravin dozoruje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), kterou s podnětem seznámila.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

ČOI vyhodnotí, zda se bude zabývat neúměrnými cenami cukru

Česká obchodní inspekce (ČOI) bude zjišťovat, zda se může zabývat podnětem ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) kvůli cenám cukru. Nejprve musí vyhodnotit, zda je k prošetření podnětu příslušná a týká se zákona o ochraně spotřebitele. ČTK to řekl mluvčí úřadu Jiří Fröhlich. Podle ministra mohli být zákazníci klamáni, protože jeden z obchodních řetězců prodával cukr v akci za běžnou cenu.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

ČOI odhalila padělky při třetině kontrol

Česká obchodní inspekce (ČOI) v letošním třetím čtvrtletí odhalila padělky při třetině ze 159 kontrol. Ze zajištěných 3790 napodobenin značkového zboží byla téměř polovina hraček a zboží pro děti. Inspekce také ve třetím čtvrtletí v souvislosti s porušováním práv duševního vlastnictví uložila 128 pokut za téměř 3,16 milionu korun. Vyplývá to z informací, které dnes ČTK sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

Česká obchodní inspekce má po roce ústředního ředitele

Novým ústředním ředitelem České obchodní inspekce (ČOI) se od 1. října stal Jan Štěpánek, který posledních zhruba devět let řídil inspektorát pro Prahu a Středočeský kraj. Dříve působil jako ředitel ústředního inspektorátu. ČOI byla rok bez šéfa, předchozí ústřední ředitel Mojmír Bezecný z místa odešel k loňskému 30. září.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

ČOI je bez ústředního ředitele už 12. měsíc

Česká obchodní inspekce (ČOI) je bez ústředního ředitele 12. měsíc, podle mluvčího úřadu Jiřího Fröhlicha je to nejdéle minimálně za posledních zhruba 30 let. Fröhlich to dnes sdělil ČTK.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

Skoro 70 procent e-shopů kontrolovaných ČOI loni porušilo zákon

Téměř 70 procent kontrolovaných e-shopů loni porušilo zákon. Obchodníci i nadále neposkytují úplné informace o prodávaných výrobcích nebo používají nekalé obchodní praktiky. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informoval mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Jiří Fröhlich.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

ČOI loni provedla 18.295 kontrol, nedostatky zjistila ve 40 procentech případů

Česká obchodní inspekce (ČOI) loni provedla 18.295 kontrol, nedostatky zjistila u 41,7 procenta z nich. V obou případech je to mírný meziroční nárůst. Právní moci nabylo 6291 pokut v celkové hodnotě 80,511.100 korun. Také to je více než v roce 2020. Činnost inspekce ale i loni stále ovlivňovala epidemie koronaviru. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou ČOI dnes zveřejnila na svém webu.
Ilustrační foto

Většina prodejců mladistvým prodá alkohol, zjistila při kontrolách ČOI

Prodejci loni nechali mladistvé koupit si alkohol ve třech z pěti případů, zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI). Lidé do 18 let se k alkoholu dostali při 111 ze 192 kontrol. Někteří prodejci také dostatečně neinformovali o zákazu prodeje alkoholu a tabákových výrobků lidem do 18 let, ve 22 případech mladistvým prodali tabákové nebo bylinné výrobky určené ke kouření. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

E-shop klamal zákazníky, nabízel podvodné čipy proti covidu. Dostal pokutu přes milion korun

Pokutu 1,15 milionu korun dostal od České obchodní inspekce (ČOI) e-shop nabízející čipy údajně chránící před nemocí covid-19. Je to nejvyšší pokuta uložená e-shopům za třetí čtvrtletí letošního roku. Inspekce to dnes oznámila v tiskové zprávě. Ve třetím čtvrtletí ČOI prováděla kontrolní akci zaměřenou právě na internetové obchody. Provedla přes 180 kontrol a ve více než 80 procentech případů zjistila pochybení, často spočívající právě v klamání zákazníků.
Česká obchodní inspekce (ČOI)

Ředitel České obchodní inspekce ke konci rezignuje

Ředitel České obchodní inspekce (ČOI) Mojmír Bezecný odchází k 30. září z funkce. Žádost o odvolání odeslal ministrovi průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi (za ANO). K rezignaci Bezecného vedou soukromé a rodinné důvody, řekl dnes televizi Nova. Ústředním ředitelem ČOI je od dubna 2014.
ČOI

ČOI zajistila při zátahu v Hatích na Znojemsku 4660 padělků

Česká obchodní inspekce (ČOI) zabavila v tržnici v Hatích na Znojemsku 4660 padělků oděvů, bot či galanterie v hodnotě originálů téměř za 24 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. V případě Hatí je to historicky jedna z nejvyšších sum. Například v 2019 ČOI v Hatích zajistila padělky za 26 milionů korun, v roce 2008 za 24,5 milionu korun.
ČOI

Epidemie se zřejmě projevila i na menší diskriminaci zákazníků

Česká obchodní inspekce (ČOI) loni odhalila deset případů podezření na diskriminaci spotřebitelů. V sedmi případech se podezření již potvrdilo, informovala dnes inspekce v tiskové zprávě. Oproti roku 2019 případů diskriminace loni ubylo na méně než polovinu. Výrazný pokles mohl souviset s omezením turistického ruchu v důsledku koronavirové epidemie, sdělil ČTK mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.
ČOI

Více než 70 procent e-shopů loni porušilo zákon

Více než 70 procent kontrolovaných e-shopů loni porušilo zákon. Nejčastěji se jednalo o nekalé obchodní praktiky. Česká obchodní inspekce pravomocně uložila 637 pokut v hodnotě více než 5,3 milionu korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. V roce 2019 porušilo zákon 83 procent internetových obchodů, pokuty dosáhly výše 7,2 milionu korun.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Experti pro EZ: Atentát na Trumpa může změnit volební dynamiku, Biden zeslábl

Politolog Jakub Lysek z Univerzity Palackého v Olomouci a Rachel Tausendfreundová z German Marshall Fund pro EuroZprávy.cz exkluzivně zhodnotili dopady neúspěšného atentátu na Donalda Trumpa. Lysek zdůrazňuje, že Trumpova pozvednutá pěst může mobilizovat jeho příznivce, ale ne zaručit volební vítězství. Tausendfreundová varuje před radikalizací americké společnosti a připomíná útok na Kapitol z roku 2021. 

před 2 hodinami

Ivo Lukačovič

Je to oficiální. Mizernou kvalitu ratingu NFNŽ potvrdil i sám Seznam.cz

Mediální rating Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNŽ) je roky předmětem kontroverzí a sporů. V poslední době ale stále častěji přešlapuje v kupě hnoje, a když už se proti němu vymezil i zakladatel internetového giganta Seznam.cz Ivo Lukačovič, je nezpochybnitelné, že je něco hodně špatně.

před 4 hodinami

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Zelenskyj tlačí na vznik mírového plánu. Prozradil, do kdy ho chce mít

Ukrajina pracuje na dalším mírovém summitu. Prezident země Volodymyr Zelenskyj v pondělí uvedl, že chce, aby do listopadu byly připraveny všechny prvky mírového plánu pro druhý mírový summit. Toho už by se mohli zúčastnit i zástupci Ruska, které sousední zemi před více než dvěma lety napadlo. 

před 4 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Buď Trump a republikáni, anebo Biden a demokrati. Amerika je rozdělená

Spojené státy nyní prožívají fenomén, který je tradiční při jakékoli větší politické události. Do nelítostných komentářů se pouštějí velká média v čele s New York Times, CNN, Wall Street Journal a Politico. Nenechávají ani nitku suchou na prezidentu Joeovi Bidenovi ani exprezidentovi Donaldu Trumpovi. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Válka v Izraeli

Všichni doufali, že omdlí dřív než později, řekla lékařka z Gazy. Jsou na pokraji sil, děti jim umírají pod rukama

Izraelská armáda je už od října loňského roku v otevřené válce s militantním hnutím Hamás. Podle řady organizací a některých institucí OSN jsou konfliktem nejvíce ohrožené děti. Těch se dle dostupných informací pohřešuje až 20 tisíc. Lékaři navíc prožívají extrémní nápor a nedostatek základních potřeb pro svou práci. Občas to dojde tak daleko, že musí amputovat končetiny bez anestezie. 

před 7 hodinami

Letní počasí.

Aktuální počasí: Tropy zasáhnou větší část Česka, uvedli meteorologové

Tropické teploty si nakonec užije větší část Česka, než se původně předpokládalo. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upravil územní platnost výstrahy na vysoké teploty pro dnešní den, když ji rozšířil o část Středočeského a jih Olomouckého kraje. Zároveň zrušil varování před povodňovými jevy.

před 8 hodinami

Kaja Kallasová, premiérka Estonska

Estonská premiérka Kallasová podala demisi

Estonská premiérka Kaja Kallasová, která byla nominována na post šéfky diplomacie Evropské unie, v pondělí předala svou demisi estonskému prezidentovi Alaru Karisovi. Uvedl to server Washington Post.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Thomas Matthew Crooks

Thomas Matthew Crooks. Co víme o útočníkovi, který střílel na Trumpa?

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v neděli oznámil, že útočník Thomas Matthew Crooks, který v sobotu střílel na předvolebním mítinku exprezidenta Donalda Trumpa, jednal sám. Střelbu vyšetřují jako atentát, ale také možný čin vnitrostátního terorismu. Uvedl to server Washington Post.

před 10 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Mistry Evropy ve fotbale se stali Španělé. Proti Anglii rozhodl v závěru Oyarzabal

Podruhé v řadě se ve finále fotbalového mistrovství Evropy představili Angličané, kteří opět doufali, že se jim podaří dokráčet k prvnímu titulu mistrů Evropy, ale stejně jako před třemi lety v Londýně i nyní v Berlíně zůstali těsně pod vrcholem. V souboji království proti Španělsku se sice snažili o obrat nepříznivého skóre, když jako první skóroval na úvod druhé půle Williams a poté na 1:1 vyrovnal Palmer, jenže v 86. minutě o všem rozhodl po rychlé protiakci střídající Oyarzabal, jenž si ji sám i založil. Pro Španělsko je to tak rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Co bude po atentátu? Trump chtěl změnit plány, nakonec se rozhodl jinak

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že navzdory atentátu, který na něj byl spáchán den předtím, se vydá do města Milwaukee na nominační sjezd Republikánské strany. Uvedl to server USA Today.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy