Dana Drábová dál povede úřad pro jadernou bezpečnost, vláda ji jmenuje ve středu

Expertka Dana Drábová bude pokračovat ve funkci předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Uspěla totiž ve výběrovém řízení, na základě jeho závěrů se jí vláda chystá na středečním jednání jmenovat. Drábová je nejdéle sloužícím státním úředníkem. 

O chystaném kroku kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) informoval server Aktuálně.cz. Drábová bude jmenována s účinností od 1. listopadu, do výběrového řízení se přihlásila jako jediná žadatelka a v průběhu října úspěšně absolvovala pohovor, který s ní vedla čtyřčlenná komise. 

Drábová bude pověřena řízením úřadu na dalších pět let. "Nadále budu vykonávat svou práci, jak nejlépe budu umět," reagovala na zjištění zmíněného webu. 

Pražská rodačka je absolventkou Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost je nepřetržitě od 1. listopadu 1999. Od předchozího prezidenta Miloše Zemana obdržela medaili Za zásluhy I. stupně. Od roku 1998 je zastupitelkou středočeských Pyšel. 

Státní úřad pro jadernou bezpečnost je ústředním orgánem státní správy, kterou vykonává při využívání jaderné energie a ionizujícího záření a v oblasti nešíření jaderných, chemických a biologických zbraní.

Související

Více souvisejících

Dana Drábová Státní úřad pro jadernou bezpečnost jaderný výzkum

Aktuálně se děje

před 19 minutami

Aktualizováno před 20 minutami

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 45 minutami

před 52 minutami

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 6 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Smrtelná nehoda na D10. Osobní auto jelo v protisměru

Tragická nehoda se ve čtvrtek večer stala na dálnici D10 ve středních Čechách, kde došlo ke střetu osobního auta s nákladním vozidlem. Jeden člověk nehodu nepřežil. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy