Divadlo Bolka Polívky a kino Scala v Brně se musí vystěhovat

Brněnské Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala budou nuceny ukončit svou činnost v současných prostorech. Důvodem je zjištění dalších strukturálních nedostatků, které zamezují bezpečnému využívání sálů. Uvedlo to vedení města prostřednictvím tiskové zprávy, kterou obdržel server EuroZprávy.cz. 

Majitelem budovy umístěné mezi Moravským a Jakubským náměstím je město Brno. Divadlo je soukromým subjektem, jehož zakladatelem je Boleslav Polívka. Univerzitní kino Scala, umístěné pod divadelním sálem, spravuje Masarykova univerzita.

Statici již dříve upozornili na strukturální problémy střešní konstrukce. Letní průzkum technického stavu budovy odhalil další problémy v oblasti nosných sloupů v úrovni stropu nad kinem.

Primátorka Markéta Vaňková (ODS) uvedla, že bylo možné očekávat, že by se mohly objevit další nepředvídatelné problémy. "Zvláště když jsme museli koncem července provést zpevnění nosných částí budovy pomocí kovových výztuh. Tento zdržující faktor vedl k prodloužení termínu dokončení první fáze technického průzkumu na konec září."

Nyní je zřejmé, že na podzim nebudou divadlo ani kino schopny své prostory využívat. První fáze technického průzkumu ale bude dokončena v dohodnutém termínu, tedy v září.

"Následně budou prostory nutné vyklidit z bezpečnostních důvodů. Brzy poté zahájíme jednání s Divadlem Bolka Polívky a Univerzitním kinem Scalou, abychom společně naplánovali další kroky a termíny. Druhá fáze průzkumu se začne realizovat začátkem příštího roku, a to až poté, co budou prostory uvolněny," doplnila náměstkyně primátorky Karin Podivinská (ANO), která má na starosti správu majetku. 

Související

Více souvisejících

Jihomoravský kraj Divadlo Bolka Polívky

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Jiřina Bohdalová v televizním filmu Svatá.

RECENZE: Svatá s démonickou Bohdalovou se pod podnětnou premisou hroutí a učí nás překrucovat

V neděli v lineárním vysílání odpremiéroval očekávaný snímek České televize Svatá, nyní si jej můžete pustit na iVysílání. Produkce spoléhá na osvědčená tvůrčí i herecká jména a po záplavě seriálů a minisérií se navrací k formátu dlouhometrážního televizního filmu. Slibná zápletka prestižního projektu s možnostmi ambivalence však v závěru vyzní banálně a dialog nevede.

včera

včera

včera

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

MS v ledním hokeji: Česko - Kanada 3:4. Velký návrat, pak prohra v prodloužení

Česko v závěrečném zápase skupinové fáze domácího mistrovství světa proti Kanadě hrálo o první místo ve skupině A. Za národní tým poprvé na šampionátu nastoupil nejlepší český hráč současnosti David Pastrňák. I on byl na ledě, když národní tým v předposlední minutě dokonal návrat z dvoubrankové ztráty. V prodloužení ale rozhodl o vítězství zámořského týmu Cozens.

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

V Rusku začaly manévry s nestrategickými jadernými zbraněmi

Ruská armáda v úterý zahájila úvodní fázi manévrů s nestrategickými jadernými zbraněmi, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo obrany. Cvičení probíhá v Jižním vojenském okruhu, pod který spadají i okupované části ukrajinského území. 

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Teroristé Hamásu

Nepřijatelné a absurdní. Itálie se vyjádřila k zatykači na Netanjahua

Porovnávání Izraele a palestinského militantního hnutí Hamás je nepřijatelné a absurdní. Prohlásil to v úterý italský ministr zahraničí Antonio Tajani poté, co hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan požádal o vydání zatykačů na představitele Izraele i Hamásu. Uvedla to agentura AFP.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Andrzej Duda

Duda čelí kritice za kondolenci k úmrtí íránského prezidenta

Polský prezident Andrzej Duda čelí kritice za to, že přirovnal smrt íránského prezidenta Ebráhima Raísího ke smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského při letecké nehodě před 14 lety. Íránský prezident zahynul v neděli při nehodě vrtulníku. O incidentu informovala agentura DPA.

včera

Úterní počasí: Silné bouřky udeří už odpoledne. Hrozí i rozvodnění menších toků

V části Česka hrozí v úterý odpoledne a večer a v noci na středu silné bouřky, příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napršet v nich může i kolem 50 milimetrů, zesílí také vítr. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy