Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

V prvním kole získala nejvíce hlasů Ivana Chmel Denčevová - celkem 45 ze 78 hlasů. Barbora Procházková obdržela 43 hlasů a Jefim Fištejn 42. Do druhého kola, které proběhne ještě dnes, postoupilo šest kandidátů, kteří v prvním kole dosáhli nejlepšího výsledku, ale nestačilo to na jejich zvolení.

Kandidáty jsou spisovatel a nakladatel Jiří Padevět, David Brabec nominovanéý Asociací producentů v audiovizi, Petr Brozda za spolek pro studium duchovní hudby Musica Templi, Jana Horváthová, ředitelka Muzea romské kultury v Brně, Veronika Sedláčková, moderátorka a mluvčí Ústavu organické chemie, a Ivan Tesař, někdejší místopředseda Rady Českého rozhlasu.

Mezi neúspěšnými kandidáty zůstali někdejší ministr kultury Jiří Balvín, bývalí předsedové rady Jan Mrzena a Jiří Baumruk, producent Čestmír Kopecký, scenárista a režisér Vlastimil Venclík, odborář Antonín Dekoj, olympionik Martin Doktor a další. Mezi nimi nebyli úspěšní ani Martin Bezouška, Pavel Nevtípil, Michael Žantovský, Richard Medek nebo Eliška Kaplický Fuchsová.

Související

Více souvisejících

Senát ČR Rada České televize Česká televize

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy