Studénka (Novojičínsko) - Policie ještě nevyslechla polského řidiče kamionu, který se dnes ráno ve Studénce na Novojičínsku srazil s vlakem Pendolino. Řidič je ještě v péči lékařů. Policisté zveřejnili, že řídil střízlivý.
ČTK to potvrdila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Při nehodě dva lidé zemřeli, 18 dalších se zranilo. Škoda dosahuje 160 milionů korun.
Totožnost dvou obětí policisté už znají. Jde o muže ve věku 39 a 49 let. Mladší je z Karlovarského kraje, starší pochází z Moravskoslezského kraje. "Tragickou událost sdělili blízkým policejní krizoví interventi. Pomoc blízkým zesnulých či cestujícím dnes poskytovalo šest moravskoslezských policejních krizových interventů," doplnila mluvčí.
Uvedla také, že se zvýšil počet zraněných. V nemocnici skončilo 12 cestující a strojvedoucí. Celkem ale zranění nahlásilo 18 lidí. Další se přihlásili později, necestovali ve vlaku. Jde například o lidi, které se pohybovali na nástupištích a zasáhly je kameny či trosky z nákladního auta. Lehčí zranění utrpěl i jeden ze zasahujících hasičů. Po ošetření pokračoval v práci.
"Kriminalisté již ukončili ohledání těl zesnulých, místa nehody i samotného vlaku a vozidla," dodala mluvčí. Potvrdila také, že některé plechy, které přepravovalo nákladní vozidlo, skončily uvnitř vlaku. Právě plechy způsobily řadu zranění cestujícím. Přední část soupravy rozpáraly. Některým lidem po nárazu amputovaly končetiny. "Dechová zkouška zadrženého řidiče byla negativní," doplnila Holčáková.
Související
Ve Studénce na Novojičínsku hořel motorový vlak
Pět let od tragédie ve Studénce: Kamion na přejezdu? Rychlobrzda a útěk do strojovny, říká strojvůdce
vlaková havárie /Studénka 22. července 2015 v 7:30 hodin/
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
před 3 hodinami
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
před 4 hodinami
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
před 5 hodinami
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
před 6 hodinami
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
před 7 hodinami
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
před 8 hodinami
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
před 9 hodinami
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
před 9 hodinami
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
před 10 hodinami
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
před 11 hodinami
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
před 12 hodinami
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
před 13 hodinami
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
před 13 hodinami
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
před 14 hodinami
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
před 14 hodinami
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
před 15 hodinami
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
před 16 hodinami
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
před 22 hodinami
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 22 hodinami
Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje
Americký prezident Donald Trump potvrdil, že Spojené státy se nacházejí ve fázi velmi ostrého vyjednávání ohledně válečného konfliktu s Íránem. V krátkém telefonickém rozhovoru pro stanici Fox News odmítl sdělit jakékoli podrobnosti s vysvětlením, že situace je v tuto chvíli příliš vypjatá. Prezident pouze naznačil, že probíhající diplomatické procesy jsou v kritickém bodě.
Zdroj: Libor Novák