vlaková havárie /Studénka 22. července 2015 v 7:30 hodin/

U Studénky na Novojičínsku došlo před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala dva lidské životy. (22.7.2015) Rozhovor

Pět let od tragédie ve Studénce: Kamion na přejezdu? Rychlobrzda a útěk do strojovny, říká strojvůdce

ROZHOVOR – Jsou pro ně postrachem, ohrožují jejich životy i zdraví. Strojvůdci se děsí, aby se jim při směně nenaskytl pohled, jak na železničním přejezdu stojí kamion, vůz či chodec. „Pokud je srážka s nákladním či osobním autem anebo osobou nevyhnutelná, sáhneme hned po rychlobrzdě a v případě stojících vozů bychom měli utéci do strojovny,“ říká pro EuroZprávy.cz člen prezidia Federace strojvůdců ČR David Votroubek. Přesně před pěti lety na ignorujícího řidiče kamionu při křížení doplatil ve Studénce strojvůdce Jan Černý, po nárazu mu lékaři amputovali obě nohy a poranil si páteř.
U Studénky na Novojičínsku došlo ve středu 22.7.2015 před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala dva lidské životy.

Rok od tragédie ve Studénce: Strojvedoucí-hrdina promluvil

Ostrava - V pátek uplynul rok od tragické srážky na železničním přejezdu ve Studénce, při které zemřeli v Pendolinu tři cestující. Nehodu zavinil padesátiletý řidič kamionu z Polska, který vjel na koleje, když svítila výstražná světla. Na přejezdu náklaďák uvěznily závory. Krátce na to přišla srážka.
U Studénky na Novojičínsku došlo ve středu 22.7.2015 před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala dva lidské životy.

Policie připouští zrušení přejezdu ve Studénce

Ostrava - Nová dopravní studie by měla přinést případná bezpečnostní opatření související s nebezpečným železničním přejezdem ve Studénce. Policie by zřejmě nebyla ani proti zrušení tohoto přejezdu, jak nedávno navrhl ministr dopravy Dan Ťok.
U Studénky na Novojičínsku došlo ve středu 22.7.2015 před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala tři lidské životy.

Záběry srážky pendolina s kamionem unikly na internet

Studénka - Unikátní záběry ze srážky pendolina s polským kamionem se po dvou měsících od nehody objevily na internetu. Pocházejí z kamer na nástupišti ve Sudénce. Někdo je natočil pravděpodobně na mobilní telefon z monitoru. Správa železniční dopravní cesty tvrdí, že mohou být její, ale sama je nezveřejnila, protože patří k důkazním materiálům. Vyšetřování nehody totiž ještě neskončilo.
U Studénky na Novojičínsku došlo ve středu 22.7.2015 před půl osmou ráno ve směru na Prahu ke srážce pendolina s kamionem. Tragédie si vyžádala dva lidské životy.

Pendolino smetlo kamion rychlostí 142 km/h, ukázala druhá černá skříňka

Praha - Druhé záznamové zařízení z vlaku Pendolino, který se před týdnem srazil ve Studénce s kamionem, se podařilo nalézt a odborníci se z něj stáhli data. Nárazová rychlost soupravy byla 142 kilometrů v hodině. Zatím ale není jasné, zda strojvedoucí brzdil. Nehodu nepřežili tři lidé, skoro 20 jich bylo zraněno. V nemocnici zůstávají tři pacienti. Odhadovaná škoda se zatím nemění, zůstává na 152 milionech korun.

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

Bouřka, ilustrační fotografie.

Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ

Česko zažívá nejteplejší den v historii, ale již dnes se může počasí na některých místech projevit i jinak než vedrem. Meteorologové v neděli územně upravili varování před velmi vysokými a extrémními teplotami a přidali varování před bouřkami, které hrozí v neděli i v pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

Dagmar Pecková

Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou

Operní pěvkyně Dagmar Pecková dnes v zahradní restauraci Park Podviňák v Praze 9 slavnostně zahájila svou kampaň do Senátu Parlamentu České republiky. O senátorský mandát se bude ucházet ve volebním obvodu Praha 9 jako nestranická kandidátka s podporou SPOLU pro Prahu.

včera

Dálnice, ilustrační foto

Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo

Oficiální e-shop pro nákup elektronických dálničních známek nově funguje na adrese edalnice.gov.cz, informovalo ministerstvo dopravy. Přechod pod jednotnou státní doménu gov.cz má řidičům usnadnit rozpoznání oficiálního webu a ochránit je před nákupem na stránkách, které napodobují státní e-shop a účtují si za zprostředkování zbytečné poplatky.

včera

Ilustrační fotografie

Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. 

včera

včera

Letní počasí

Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord

V Česku již v sobotu padl nový absolutní teplotní rekord. V severočeských Doksanech naměřila stanice 40,6 stupně nad nulou. Podle meteorologů se nemusí jednat o konečnou hodnotu. V neděli má navíc být podle předpovědi ještě tepleji.

včera

Karel Čapek a Olga Scheinpflugová s příbuznými a přáteli na Strži v roce 1935

Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin

Pěkné známky na vysvědčení, to znamená pro dítě úspěch. Že však chabé vysvědčení nemusí značit neúspěch v dospělém životě, o tom svědčí řada osobností, které se i se špatnými známkami zapsaly do dějin. A mnohdy měly ty nejhorší známky právě z předmětů, ve kterých později vynikaly.

včera

včera

včera

včera

včera

Letní počasí

Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní

Česko vstoupilo do víkendu, jenž může být nejteplejším v historii. Nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) drobně územně upravuje dřívější varování před velmi či dokonce extrémně vysokými víkendovými teplotami, které mohou dosáhnout až 41 stupňů. Na některých místech se zároveň prodlužuje časová platnost varování až do pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry.

včera

včera

Hasiči

Drama kvůli dětem v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okénko

Policisté se takových případů obávali a s ohledem na předpověď počasí před nimi varovali. Přesto v pátek vyjížděly záchranné složky v Praze k případu, kdy v autě navzdory obrovskému horku zůstaly dvě děti. Nezletilí nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů. 

včera

Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti

Současná vlna veder je nepříjemná i tím, že se výrazné ochlazení nedostavuje ani v nočních či ranních hodinách. Kromě absolutního teplotního rekordu by mohla být o víkendu zaznamenána i nejteplejší noc v tuzemské historii, naznačil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy