Praha - Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic se v uplynulém týdnu vyvíjely rozdílně, benzin Natural 95 zlevnil v průměru o pět haléřů na 31,09 Kč, nafta naopak zdražila o 11 haléřů na 30,39 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.
Nejlevnější benzin je k dostání v Pardubickém kraji (30,51 Kč), naopak nejdražší zůstává jižní Morava (32,04 Kč). V Jihomoravském kraji v uplynulém týdnu benzin podražil o 30 haléřů, naopak na Vysočině o 82 haléřů zlevnil.
V případě nafty drží prvenství Karlovarský kraj (29,86 Kč), nejdražší je Liberecko (31,50 Kč). Stejně jako u benzinu jsou cenové rozdíly v jednotlivých regionech značné. Zatímco na jižní Moravě v uplynulém týdnu o 22 haléřů zlevnil, v Libereckém kraji jeho cena vzrostla dokonce o 1,27 Kč.
Meziměsíčně zlevnil Natural 95 o 20 haléřů, nafta o dva haléře. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je nejprodávanější druh benzinu dražší o 2,70 Kč (9,5 %), nafta o 3,69 Kč (13,8 %). Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic.
Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.
7. července 2026 12:54
Začala výluka na hlavním železničním koridoru. Cestující musí počítat se zpožděním
Související
Ropa už je levnější než před válkou. Trump obvinil čerpadláře z umělého zdražování, v Česku ceny zůstávají vysoké
Babišova vláda prodloužila cenové stropy u paliv. Chce pokročit i s digitalizací
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Miliony jsou neznámo kde. Manželé z Rychnovska opakovaně naletěli podvodníkům
před 1 hodinou
Trumpovi může jít o život. Íránci ho chtějí zlikvidovat, domnívá se Izrael
před 2 hodinami
Extrémně teplé počasí setrvá na západě. Meteorologové vysvětlili příčinu
před 3 hodinami
Labouristům stačil den a už je téměř jasno. Burnham má namířeno do Downing Street
před 4 hodinami
Írán nekontroluje Hormuz, zní z USA. Nezávislá zjištění ale potvrzují komplikace
před 4 hodinami
Plníme, co jsme řekli, tvrdí Babiš po půl roce u moci
před 5 hodinami
ANO by ovládlo volby, ODS se vrátila před STAN. Motoristé jsou na samé hraně
před 6 hodinami
Tragédie ve Španělsku. Požár nepřežilo 12 lidí, někteří nestihli utéct z aut
před 7 hodinami
Hasiči lokalizovali požár částečně zřícené budovy ve Zlíně
před 8 hodinami
Počasí o víkendu příliš tropické nebude. Teploty třicetistupňovou hranici nakonec nepřekonají
včera
Le Penová odstartovala kampaň pro prezidentské volby
včera
Sen se stal skutečností. Wimbledon uvidí v sobotu ryze české ženské finále mezi Muchovou a Noskovou
včera
Přijel pozdě, odjel předčasně, nemluvil s nikým. Pro jednoho lídra se summit NATO nevyvedl
včera
Útok Spojených států mířil na jadernou elektrárnu, tvrdí Teherán
včera
Námořníci opět váhají s cestami přes Hormuzský průliv, potvrzují data
včera
Policie si rozpočtově polepší. Peníze půjdou na investice i platy
včera
Podivná cesta domů. Trump se pokusil vysvětlit, proč v Británii měnil letoun
včera
Pavel zveřejnil lékařskou zprávu. Má doporučenou dietu
včera
Le Penová má nakročeno k vítězství v prezidentské volbě, naznačují průzkumy
včera
Pavel naznačil, že Ukrajina má dva měsíce na ukončení války s Ruskem
Ukrajina má podle prezidenta Petra Pavla následující dva měsíce na to, aby vyvinula úsilí a pokusila se o diplomatické řešení války s Ruskem, které ji před více než čtyřmi lety napadlo. Poté totiž hrozí, že Moskva přistoupí k další eskalaci konfliktu, míní prezident.
Zdroj: Jan Hrabě