GLOSA - České dráhy dnes prodaly lístek na vlak, který nikdy nejel. Jeden chudák cestující kvůli tomu málem nestihl letadlo, dráhy se omluvily a všechno snad dobře dopadlo. Vyvstala však palčivá otázka. Jak vlastně nastoupit do vlaku, který neexistuje?
Každý máme nějaký oblíbený imaginární vlak či příběh, který se s vlaky pojí. Pro někoho je to vlak do Bradavic, jiný miloval animovaný Polární expres, další se těší, až letos v listopadu vyjde film Vražda v Orient expresu. České dráhy mají poněkud neromanticky pojmenovaný vlak EM476 Metropol.
Nezapomenutelný zážitek s tímto dálkovým vlakem je pro každého. Stačí si koupit lístek, v tom není žádný problém. Pak přijít na příslušné nástupiště. Pokud jste zadali při objednávce své číslo, přijde vám slibná SMS zpráva: „Váš vlak EM476 jede včas, na jeho trase nejsou očekávána omezení provozu.“ To, že pak žádný nepřijede, se zřejmě za omezení provozu nepovažuje.
Přitom by měl kolem osmé večer vyjet z daleké Budapešti, zastavit se třeba v Bratislavě, v Brně, v Pardubicích, Praze, či Drážďanech a ukončit svou cestu v devět ráno v Berlíně. Zmatený cestující stojí nad ránem v Praze a čeká. A čeká. A pak se nakonec jde zeptat na pokladnu a dozví se, že „žádnej takovej vlak nejezdí a nepřijede.“
Tedy vlak, který neexistuje. Ten asi bude mít i neexistující sedačky, dveře, chodbičky, motor. Zřejmě ho ovládá neexistující strojvedoucí a (ne?)existující vstupenky kontroluje neexistující průvodčí. Jednoho pak napadá, jak by se mohl stát cestujícím takového vlaku? Podle veškeré logiky zřejmě stačí neexistovat.
Teď jak na to. V první řadě je třeba smazat účet na Facebooku a dalších sociálních sítích. To je dneska skoro, jako by člověk nebyl. Dále je třeba zmizet i z očí úřadu. To je nejlépe se schovat někde hodně daleko a počkat na postupné prohlášení za nezvěstného a poté mrtvého. A nakonec už stačí jen přijet na některou ze zastávek vlaku (které jsou to jediné, co v našem příběhu existuje) a nastoupit do neexistujícího vlaku.
Jak prosté.
Související
Vedro zkomplikuje i cestování. Cestující ve vlacích dostali několik doporučení
Rychleji než dřív. České dráhy od neděle opět jezdí přímo do Hamburku
Vlaky , České Dráhy , glosa
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
před 3 hodinami
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
před 4 hodinami
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
před 5 hodinami
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
před 6 hodinami
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
před 7 hodinami
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
před 8 hodinami
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
před 9 hodinami
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
před 10 hodinami
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
před 11 hodinami
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
před 11 hodinami
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
před 11 hodinami
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
před 12 hodinami
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
před 13 hodinami
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
před 14 hodinami
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
před 14 hodinami
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
před 15 hodinami
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
před 16 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
Mistrovství světa ve fotbale má za sebou skupinovou fázi a v sobotu se tak mohl odehrát první zápas vyřazovací fáze, která začíná poprvé v historii MS fází nazývanou „šestnáctifinále“, jíž se tak účastní 32 týmů. Jako první ji otevřeli svým vzájemným duelem reprezentanti Jihoafrické republiky a Kanady. Ta i přesto, že jako první v historii MS coby jedna ze spolupořádajících zemí nehrála v domácím prostředí, ale v Los Angeles, nakonec duel zvládla, když rozhodla trefa Estáquia zpoza šestnáctky na začátku závěrečného nastavení.
Zdroj: David Holub