glosa

Petr Pavel Glosa

Události Petra Nutila: Prezidentský masakr volební pilou a flanelová revoluce

Milí čtenáři, máme pro vás další úžasně absurdní shrnutí událostí, které utvářejí náš svět. Tu naši českou realitu v minulém týdnu, stejně jako týdnech předcházejících, určovala horečnatá předvolební atmosféra blížícího se finálního kola prezidentského zápasu mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. Pojďme ale začít tím stále ještě současným prezidentem. 
Ilustrační foto Glosa

Události Petra Nutila: Navzdory lhářům žijeme ve svobodné zemi. Pokud se vláda nedokáže prodat, už si nezabrnká

Milí čtenáři, rok se s rokem sešel a tak tu máme další novoroční den, při kterém si můžeme namlouvat, jak ten právě začínající, příští rok bezpochyby bude o parník lepší, než ten rok právě skončený. No hele, vzhledem k tomu, že většině lidí vydrží předsevzetí jen pár dnů, tak bych to s tím optimismem brzdil. Nakonec vzpomeňte si na všechny ty báječné události, které nás potkaly v roce 2022. Že jste na ně už raději zapomněli? Nebojte se nic, právě pro vás máme souhrn těch nejpodstatnějších a nejabsurdnějších událostí uplynulého roku. Pro stručnost se budu držet spíše témat domácích. Tak pojďme na to.
Václav Klaus Glosa

Před 30 lety zaniklo Československo. Pokojný rozpad společného státu byl jeho zářnou hodinou

O půlnoci 31. prosince 1992 přestalo existovat Československo. V kontextu aktuálního dění jen pár stovek kilometrů od našich východních hranic letošní kulaté výročí nevybízí k hledání odpovědi na tradičně kladenou otázku, zda byl rozpad československé federace prospěšný, případně nevyhnutelný krok. Místo toho je na místě vyzdvihnout poklidný průběh celého procesu. V tomto směru by se zánik společného státu měl zařadit k nejvíce inspirativním momentům českých a samozřejmě i slovenských dějin.
Miloš Zeman Glosa

Očima Petra Nutila: Zemanův nedobytný hrad a cesta do hlubin chucpe

Víte, co je to chucpe? Tohle hebrejské slovo se používá pro otrlost, cynismus, pokrytectví a aroganci, prostě pro něco, co žádné jiné slovo v žádném jazyce nemůže plně vyjádřit. Jako když je kdosi souzen pro vraždu svých rodičů a žádá přitom soud o shovívavost, protože je sirotek.
Petr Nutil Glosa

Události Petra Nutila: Hrad, kriminál a halucinogenní žáby

Týden se s týdnem sešel a nejen v pohádkové zemi zvané Bohemia se zas dějí podivné a absurdní věci, které my za vás sledujeme, čteme a analyzujeme, aby vy jste si mohli zaplavit hlavu úplně jinými banalitami. Tak pojďme na další Události Petra Nutila. 
Petr Nutil Glosa

Události Petra Nutila: Pechfogl Babiš, motýle a medvědi

V dnešním vydání absurdních zpráv z absurdního světa se podíváme na otloukánka, jehož osud šoupe z místa na místo, ale taky na propagandistickou superligu severokorejských borců a na závěr si dáme nějakou tu věštbu. Tak pojďme na to.
Lubomír Volný (SPD) Glosa

GLOSA: Pánovi s bonbóny se nevěří. Vědí to děti, měli by i voliči

GLOSA - „Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš,“ zní citát z jednoho známého hollywoodského filmu. Když Lubomír Volný přinesl ve čtvrtek na řečnický pultík nádobu s bonbóny, nikdo z přihlížejících v ten moment ještě netušil, že česká parlamentní demokracie toho dne jeho vinou zakusí ten s pachutí tragikomedie.
Ilustrační fotografie Glosa

GLOSA: Jak jsem začal cvičit

Zhlédnutí několika video tutoriálů. Sepsání si jasného plánu. Zařízení si permanentky. Zakoupení sportovního oblečení. V neposlední řadě jasné rozhodnutí o dodržování životosprávy. Všechno připraveno na transformaci těla i ducha. Konečně můžu vyrazit do posilovny.
Ilustrační foto Glosa

Trochu jiná olympiáda

Při olympijských hrách národy urputně soutěží v různých disciplínách. Nyní jsme nečekaně postaveni před daleko smysluplnější výzvu.
Účtenkovka Glosa

GLOSA: Budeme udávat v barvách duhy

GLOSA - Ministerstvo financí vybralo krásné duhové logo pro chystanou účtenkovou loterii. Stálo necelých 100 tisíc a asi ho někdo naklepal na poslední chvíli v Malování.

Aktuálně se děje

před 55 minutami

Volební štáb hnutí ANO

Nejvyšší pokuty za porušení volebních pravidel dostaly ANO a KSČM

Nejvyšší pokutu za porušení pravidel během loňských senátních voleb dostalo hnutí ANO a komunisté. Obě strany musely shodně zaplatit 35.000 korun, informuje server iROZHLAS.cz. Komunisté nezveřejnili všechny informace o dárcích a bezúplatném plnění, hnutí ANO zase správně neoznačilo předvolební inzerát.

před 57 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie od loňska na hranicích zadržela 9660 lidí

Při stálých kontrolách, které na česko-slovenských hranicích skončily v noci na dnešek, policie od jejich zavedení loni v září zajistila 9660 nelegálních migrantů, vstup do země neumožnila 2636 migrantům. Zadržela 142 lidí podezřelých z převaděčství. Vyplývá to z upřesněných údajů, které dnes policie zveřejnila na twitteru. 

Aktualizováno před 1 hodinou

Charkov po raketovém ostřelování, ilustrační fotografie.

Charkov pod palbou. Ruská raketa podle starosty zasáhla dům v centru města

Ruské síly podnikly raketový útok na centrum Charkova na východě Ukrajiny a zasáhly tam bytový dům, uvedl na sociálních sítích starosta města Ihor Terechov. Podle hlavy oblastní správy Oleha Syněhubova při tomto útoku tři lidé utrpěli zranění. Ruskému ostřelování čelí také Doněcká oblast, kde kvůli němu podle oblastního šéfa Pavla Kyrylenka za uplynulých 24 hodin zemřeli čtyři lidé a 11 dalších utrpělo zranění.

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Důchody 2023: Valorizace se mají změnit. Jurečka naznačil jak

Způsob zvyšování důchodů by se mohl od příštího roku změnit. Upravit by se měla pravidla pro běžnou i mimořádnou valorizaci. ČTK a České televizi to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Návrh nového nastavení by chtěl představit do několika týdnů. Zmínil návrat k dřívějšímu mírnějšímu navyšování. Změny by měly předcházet důchodovou reformu.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

V rámci Pavlovy inaugurace se nepočítá s armádní přehlídkou

Vojenská přehlídka podle budoucí hradní kancléřky Jany Vohralíkové nebude součástí inaugurace zvoleného prezidenta Petra Pavla, který byl představitelem české armády a NATO. Pozváni na inauguraci budou oba Pavlovi předchůdci, tedy Miloš Zeman a Václav Klaus i s manželkami, stejně jako vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová. Vohralíková to uvedla na dotazy ČTK.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Inflace zřejmě v lednu zrychlila, možná až na 19 procent

Inflace v ČR letos v lednu proti prosinci 2022 zrychlila, a to zejména kvůli cenám energií a tradičním úpravám ceníků na počátku roku. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Odhady lednové inflace se ale rozcházejí. Podle některých odborníků byl lednový meziroční růst cen 16,2 procenta, jiní odhadují až 19 procent. Prognóza České národní banky (ČNB) počítá s hodnotou nad 17 procent. V prosinci činila meziroční inflace 15,8 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o lednové inflaci v pátek.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

BBC: Promění nás parazitická houba v zombie?

BBC: Promění nás parazitická houba v zombie?

Představte si houbu, která své oběti promění v zombie. Její spory proniknou do těla. Jak houba roste, začne se zmocňovat mysli svého hostitele, dokud ten neztratí kontrolu a není přinucen vyhledat vyvýšené místo. Parazitická houba požírá svou oběť zevnitř, získává z ní živiny a připravuje se na velké finále, popisuje server BBC.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Předpověď počasí na příští víkend: Při sněhové nadílce bude až -10 stupňů

Z prvního únorového víkendu zbývá ještě neděle, přičemž v noci na dnešek měly teploty při sněhové pokrývce klesat až k -10 °C. V podstatě to samé slibuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) také na příští víkend. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy