GLOSA | Události Petra Nutila: Odsouzený Feri a Babišova „nová“ slečna

Týden v Česku, kalendárium bez Saskie Burešové, aneb pravidelné Události PN jsou opět tady. Tak pojďme na to.  

Andrej Babiš 19.dubna oficiálně oznámil rozchod s manželkou Monikou, ta zpráva vás asi nemohla minout. Bulvár od té doby jede na téhle vlně a odhalil i novou Andrejovu slečnu, jistou Anetu Zicklerovou. Asi by se to dalo přejít taktním mlčením, nebýt dvou celkem podstatných bodů.  

Za A: To, že spolu AB a MB už nejsou, se v kulorárech víc zhruba rok. Je pozoruhodné, jak důsledně se tohle téma bulvár zdráhal zvednout, ať už z byznysových nebo jiných zájmů.  

Za B: Babišův tým celkem dlouho hrál na Čechy komedii o spokojeném vztahu Andreje s manželkou Monikou. Prostě lhali – o společné dovolené, nebo třeba v prezidentské kampani. To asi není podstatné, jako to, že si tohle rozchodové oznámení schovávali v rukávu, až bude třeba nějaké téma v médiích převálcovat. A ta chvíle nastala 19. dubna, když už se kauza odhalených lží o souhlasu s důchodovou reformou, do nichž j se hnutí ANO zamotávalo už od březnové schůzky u prezidenta, stávala zoufale neudržitelnou. (zájemcům doporučím třeba tenhle článek).

No a poslední věc, respektive výzva pro budoucí manžely všech premiérů. Dámy, dávejte si bacha na zaměstnankyně v úřadu vašich mužů, hlavně na ty z Karlovarského kraje. Jak se ukázalo v minulosti na Petru Nečasovi, tak nyní i na Andreji Babišovi, dámy z těhle končin zjevně mají ambice si prostě jdou tvrdě za svým.  

Pojďme dál.  

Tříletým trestem vězení skončila kauza bývalého poslance Dominika Feriho, jenž byl pravomocně odsouzen za dvě znásilnění a jeden pokus o něj. Tím se z instagramového influencera, evropské naděje politiky, exposlance TOP 09 a miláčka médií stal odsouzený sexuální násilník. Tenhle pád trval to 1063 dnů. Sám Feri se nechal slyšet, že rozsudek respektuje, i když vinu popírá.  

Americký Senát schválil zákon, který zakáže sociální síť TikTok v USA v případě, že její mateřská společnost ByteDance platformu neprodá – ideálně do rukou Američanů. Když se tak nestane, tahle aplikace zmizí z USA. Podobné mraky nad TikTokem se zatahují i Evropě. Není úplně divu. Před touto sociální platformou dlouhodobě varují bezpečnostní složky a označují ji za přímé bezpečnostní riziko, především proto, že má sdílel množství uživatelských dat s čínskou vládou. Navíc nezávislé průzkumy ukazují, jak tato sociální síť utlumuje dosah příspěvků, jež jsou v rozporu s politikou komunistické Číny. Takže milí TikTokeři, začněte si hledat nové působiště pro ty vaše tanečky.  

Izrael by mohl avizovanou pozemní operaci v Rafáhu na jihu Pásma Gazy odložit, pokud bude uzavřena dohoda o propuštění více než stovky izraelských rukojmích, které zadržuje teroristické hnutí Hamás. V oblasti u hranice s Egyptem se podle izraelské vlády stále ukrývají čtyři z praporů Hamásu, zároveň se tam před boji v jiných částech pásma uchýlil více než milion Palestinců. Teroristé z Hamásu si to prý promyslí, dá se ale čekat, že radši nechají dál umírat svoje krajany, namísto ukončení konfliktu propuštěním rukojmích.  

Aktuální volební průzkumy naznačují, že by další volby vyhrálo ANO, nicméně by nicméně by šlo o Pyrrhovo vítězství, protože by nedokázalo složit vládu. Na mandáty by je přečíslila současná pětikoalice, pokud by do dalších voleb šla ODS, TOP 09 a Lidovci pod značkou Spolu. To, jestli je to pro vás dobrá nebo špatná zpráva, nechám zcela na vašich politických preferencích.  

Slovenský europoslanec Miroslav Radačovský překvapil v Evropském parlamentu své kolegy cirkusovým číslem. Vypustil totiž během svého proslovu o potřebě míru v Evropě přímo v jednacím sále bílou holubici, kterou měl schovanou v tašce pod sakem. Zprávy hovoří o tom, že po krátkém průletu se pták posadil na stolek u jednoho z volných míst v sále. Bratrům Slovákům gratulujeme k důstojnému zástupci.  

A to by pro dnešek stačilo. 

Související

Více souvisejících

Petr Nutil glosa Andrej Babiš Dominik Feri (TOP 09)

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 1 hodinou

Jiřina Bohdalová v televizním filmu Svatá.

RECENZE: Svatá s démonickou Bohdalovou se pod podnětnou premisou hroutí a učí nás překrucovat

V neděli v lineárním vysílání odpremiéroval očekávaný snímek České televize Svatá, nyní si jej můžete pustit na iVysílání. Produkce spoléhá na osvědčená tvůrčí i herecká jména a po záplavě seriálů a minisérií se navrací k formátu dlouhometrážního televizního filmu. Slibná zápletka prestižního projektu s možnostmi ambivalence však v závěru vyzní banálně a dialog nevede.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

MS v ledním hokeji: Česko - Kanada 3:4. Velký návrat, pak prohra v prodloužení

Česko v závěrečném zápase skupinové fáze domácího mistrovství světa proti Kanadě hrálo o první místo ve skupině A. Za národní tým poprvé na šampionátu nastoupil nejlepší český hráč současnosti David Pastrňák. I on byl na ledě, když národní tým v předposlední minutě dokonal návrat z dvoubrankové ztráty. V prodloužení ale rozhodl o vítězství zámořského týmu Cozens.

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

V Rusku začaly manévry s nestrategickými jadernými zbraněmi

Ruská armáda v úterý zahájila úvodní fázi manévrů s nestrategickými jadernými zbraněmi, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo obrany. Cvičení probíhá v Jižním vojenském okruhu, pod který spadají i okupované části ukrajinského území. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

Teroristé Hamásu

Nepřijatelné a absurdní. Itálie se vyjádřila k zatykači na Netanjahua

Porovnávání Izraele a palestinského militantního hnutí Hamás je nepřijatelné a absurdní. Prohlásil to v úterý italský ministr zahraničí Antonio Tajani poté, co hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan požádal o vydání zatykačů na představitele Izraele i Hamásu. Uvedla to agentura AFP.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Andrzej Duda

Duda čelí kritice za kondolenci k úmrtí íránského prezidenta

Polský prezident Andrzej Duda čelí kritice za to, že přirovnal smrt íránského prezidenta Ebráhima Raísího ke smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského při letecké nehodě před 14 lety. Íránský prezident zahynul v neděli při nehodě vrtulníku. O incidentu informovala agentura DPA.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Biden se postavil ICC: Izraelská ofenzíva v Pásmu Gazy není genocida

Americký prezident Joe Biden v pondělí popřel, že izraelská ofenzíva v Pásmu Gazy je genocida. Reagoval na několik obvinění vůči Izraeli na půdě Mezinárodního trestního soudu (ICC), informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy