Dominik Feri (TOP 09)

Feri, Dominik (TOP 09) Glosa

Události Petra Nutila: Dominik Feri míří za mříže, Matthew Perry do nebe

Milí čtenáři, vítám vás u nového vydání pravidelných Událostí PN. Zprávou týdne se nepochybně stalo to, že Obvodní soud pro Prahu 3 Feriho poslal na tři roky do vězení za dvě znásilnění a jeden pokus o znásilnění. Zatím nepravomocně, Dominik Feri, bývalá politická superstar a influencer par excellence, se na místě odvolal. A tak se tenhle proces potáhne dál. 
Dominik Feri u soudu

Dominik Feri je vinen. Exposlanec dostal tři roky ve věznici s ostrahou

Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek uznal vinným Dominika Feriho ve všech třech bodech obžaloby a udělil mu nepodmíněný trest v délce tří let, který si má odpykat ve věznici s ostrahou. Exposlanec byl obžalován ze dvou znásilnění a pokusu o další, vinu opakovaně odmítal. Dnešní rozhodnutí není pravomocné, Feri se na místě odvolal. 
Dominik Feri

Feriho kauza pokračuje. Soud by mohl rozhodnout už příští týden

Kauza exposlance Dominika Feriho pokračuje. Obvodní soud pro Prahu 3 se vrací k projednávání případu, v němž je bývalý politik obžalován ze dvou znásilnění a pokusu o další. Ve čtvrtek vyslechne soudního znalce a jednu svědkyni. Ferimu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. 
Dominik Feri (TOP 09)

ÚOOÚ odložil přestupkové řízení ve Feriho kauze

Úřad na ochranu osobních údajú (ÚOOÚ) odložil přestupkové řízení s někdejším poslancem Dominikem Ferim. Týkalo se zveřejnění části spisu v rámci kauzy, kterou aktuálně projednává Obvodní soud pro Prahu 3.
Dominik Feri (TOP 09)

Feri trvá na své nevině. U soudu popřel obžalobu a rozebíral výpovědi

Bývalý poslanec Dominik Feri dnes u Obvodního soudu pro Prahu 3 znovu popřel obžalobu, která ho viní ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění. V doplnění své výpovědi velmi podrobně rozebíral údajné rozpory ve výpovědích dívek a svědků, které podle něj dokazují, že tvrzení žalobkyně nejsou pravdivá. Bývalý poslanec už v únoru odmítl tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí či zneužil něčí bezbrannosti. K intimnostem podle něj došlo se souhlasem dívek.
Dominik Feri

Feri opět stanul před soudem, proběhly výslechy znalkyň i svědků

Obvodní soud pro Prahu 3 dnes pokračoval v projednávání případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze znásilnění. Neveřejně vyslechl znalkyně, poté soudkyně za přítomnosti veřejnosti přečetla listinné důkazy. Odpoledne vypovídali dva svědci, také je soud vyslechl za zavřenými dveřmi. 
Feri, Dominik (TOP 09)

ÚOOÚ bude řešit vyzrazení jména svědkyně v případu Dominika Feriho

Vyzrazení jména svědkyně v případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze znásilnění, bude řešit Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Policisté to vyhodnotili jako přestupek. ČTK to dnes sdělil jejich mluvčí Jan Daněk. Feri v únoru na chodbě soudu před novináři opakovaně jmenoval jednu z žen, jejíž případ policie prověřovala a posléze ho odložila.
Dominik Feri

Soud s Ferim pokračoval neveřejnými výslechy poškozených

Obvodní soud pro Prahu 3 dnes za zavřenými dveřmi pokračoval v projednávání případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze znásilnění. Vyslechl znalce, několik hodin také vyslýchal zbylé dvě poškozené ženy. Feriho se odpoledne na chodbě o přestávce pokusil napadnout muž, který vykřikoval rasistické urážky. Justiční stráž ho předala policii. Hlavní líčení bude pokračovat na konci dubna.
Dominik Feri

Feri obvinění popírá. Tvrdí, že se ničeho nedopustil

Bývalý poslanec Dominik Feri dnes u Obvodního soudu pro Prahu 3 odmítl, že by se dopustil jakéhokoli sexuálního násilí. Věří tomu, že v hlavním líčení prokáže svou nevinu. Feri čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění. Případ dnes začal za velkého zájmu médií a veřejnosti projednávat soud.
Dominik Feri

Dominik Feri zítra stane před soudem. Exposlanec chce prokázat svou nevinu

Obvodní soud pro Prahu 3 se v úterý začne zabývat případem bývalého poslance Dominika Feriho, který je obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Hrozí mu až desetileté vězení, obžaloba tvrdí, že se jednoho ze skutků dopustil na tehdy sedmnáctileté dívce. Feri už v minulosti uvedl, že je připraven prokázat svoji nevinu.
Dominik Feri

Policie obvinila bývalého poslance Dominika Feriho ze znásilnění

Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení, protože je stíhaný i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, tedy na osobě mladší 15 let. Na webu to dnes uvedla pražská policie. Jméno obviněného stejně jako mluvčí pražských žalobců neuvedla, podle médií jde ale o Feriho. Někdejší politik chce proti obvinění podat stížnost a prokázat svou nevinu.
Miloš Zeman

Prezident Zeman se zastal Feriho v kauze sexuálního obtěžování

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD) zastal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Zeman uvedl, že má na kauzu podobný názor jako jeho někdejší prezidentský protikandidát Karel Schwarzenberg.
Dominik Feri (TOP 09)

Feriho viní z obstrukcí, poslancům vysvětloval držbu

Debatu mezi poslanci vyvolalo dnešní vystoupení Dominika Feriho (TOP 09) při schvalování předlohy proti dětským dluhům. Feri dlouze vysvětloval své pozměňovací návrhy, které se týkaly držby a dědických smluv a s dluhy z dětství nesouvisely. Předseda KSČM Vojtěch Filip ho nařkl z obstrukce, čímž vyvolal nesouhlasné reakce dalších poslanců.

Aktuálně se děje

před 20 minutami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 50 minutami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

včera

Válka v Izraeli bude pokračovat ještě týdny. Američané by si přáli brzký konec bojů

Izraelská armáda potřebuje přibližně další dva měsíce na dokončení probíhající pozemní ofenzivy ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy a ukončení první fáze války proti teroristickému hnutí Hamás, které konflikt rozpoutalo říjnovým útokem na izraelském území.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy