Exposlanec Dominik Feri má nejpozději v úterý nastoupit do vězení v Teplicích. Bývalému politikovi byla minulý týden doručena výzva k nástupu do výkonu trestu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění.
O termínu nástupu informovala Česká televize. Předchozí informace z minulého týdne byla taková, že má nastoupit do vězení ještě v květnu.
Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se stále může dovolat k Nejvyššímu soudu.
Předseda odvolacího senátu pražského městského soudu Libor Vávra při dubnovém vyhlášení rozsudku konstatoval, že oběťmi byly mladé dívky, které byly nesporně relativně nezkušené. Násilí, kterému čelily, podle soudce ani nemuselo být razantní. "Souhra okolností, která ovšem byla vytvořená panem Ferim, vedla k tomu, že postavení obětí bylo v danou chvíli velmi zeslabené," podotkl.
Feri během jednání odvolacího soudu zpochybňoval věrohodnost výpovědí obětí, přičemž dva žalované skutky popřel a třetí označil za dobrovolný pohlavní styk. První soudní instanci zároveň vyčetl, že nebyly předvoláni jím navržení svědči a že se podle jeho názoru vycházelo z neobjektivních znaleckých posudků.
Ferimu naopak vyčetl státní zástupce Aleš Cimbala nulovou sebereflexi či přehazování viny na oběti. "Já se velmi divím, že je mi vyčítán nedostatek sebereflexe. Nemohu se omlouvat za něco, co se nikdy neodehrálo," reagoval bývalý poslanec, který žádal zrušení odsuzujícího rozsudku, případně nové projednání kauzy.
Související

Další problém pro Feriho. Policie ho po zásahu Ústavního soudu znovu obvinila

Feri zůstává ve vězení. S dovoláním k Nejvyššímu soudu neuspěl
Dominik Feri (TOP 09) , Věznice
Aktuálně se děje
včera

Princezna Kate překonala rakovinu. V novém klipu odhalila, co jí pomohlo
včera

Starostové odhalili program pro podzimní sněmovní volby
včera

Česko výrazně zmírňuje opatření kvůli slintavce a kulhavce v sousedních zemích
Aktualizováno včera

Česko - Kazachstán 8:1. Řádil Červenka, při stém startu na MS dal hattrick
včera

Trump si bude volat s Putinem. S Bílým domem se spojí i Zelenskyj
včera

Izrael obnovuje mohutnou vojenskou aktivitu v Gaze. Chce definitivně porazit Hamás
včera

Američané ztratili s Němci třígólové vedení, přesto vyhráli. Finové uspěli v klíčovém souboji
včera

Putin se vyžívá v ponižování státníků. Kteří světoví lídři jsou další na řadě?
včera

Pavel Novotný pozastavil členství v ODS. S okamžitou platností
včera

Švédové i Švýcaři bez Hischiera si poradili s outsidery svých skupin
včera

Cizinec s podezřením na ebolu přišel do styku s dalšími lidmi. Hygienici je vypátrali
včera

Hertl národní tým neposílí. Vegas ho nepustilo, neprošel lékařskou prohlídkou
včera

Hrozí komplikace na D1. Silničáři opravují vozovku, jeden víkend stačit nebude
včera

Starostové nemění osvědčený tým. Rakušan zůstává předsedou hnutí
včera

Pravda o ruských požadavcích vyšla najevo. Trump se i tak opřel do Zelenského
včera

Smutný konec pátrání. Starostu z Domažlicka našli mrtvého
včera

Čtrnáctý papež Lev. Čím se zapsali do historie jeho stejnojmenní předchůdci?
včera

Rusové zasáhli na Ukrajině autobus s civilisty. Devět mrtvých
včera

Podezření na ebolu v Česku. Američana převezli z Tábora do Prahy
včera
Počasí se příští týden citelně oteplí
Příští týden se do Česka vrátí oteplení. Podle ČHMÚ.cz denní maxima vyrostou nad 25 stupňů.
Zdroj: Libor Novák