Při tragické nehodě u Dubu nad Moravou na Olomoucku, při které zemřeli ve čtvrtek vpodvečer tři muži, další dva lidé utrpěli těžká zranění a byli transportováni do Fakultní nemocnice Olomouc. Další tři lidé utrpěli lehká až středně vážná zranění a rozvezeni byli do nemocnic v Olomouci a v Přerově, řekl dnes ČTK mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa. Při nehodě se mezi Dubem nad Moravou a Charváty srazily dvě dodávky a dvě osobní auta. Policisté nehodu vyšetřují pro podezření z usmrcení z nedbalosti.
Při nehodě se mezi Dubem nad Moravou a Charváty srazily dvě dodávky a dvě osobní auta, okolnosti nehody vyšetřuje policie.
"Na místě bylo celkově devět účastníků dopravní nehody, přičemž osm bylo zraněných. U tří se bohužel jednalo o stav neslučitelný se životem. Jednoho z nich jsme ještě resuscitovali, ale bezúspěšně. Na místě byli další dva lidé vážně zraněni, kteří byli transportováni do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa.
Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana za nehodou zřejmě stojí chybné předjíždění jednoho ze zúčastněných vozidel. "K objasnění příčin nehody jsme si vyžádali znalecké posudky z oboru technického stavu motorových vozidel a z oboru silniční dopravy na mechanismus vzniku dopravní nehody," uvedl mluvčí.
Další dva lidé, kteří byli lehce až středně vážně zraněni, odvezla záchranná služba do přerovské nemocnice. "Jednoho lehce zraněného jsme ještě transportovali do olomoucké fakultní nemocnice," doplnil Lampa.
Počtem obětí jde letos o nejtragičtější nehodu v Olomouckém kraji. Mezi nejtragičtější letošní nehody se dosud zařadil čelní střet dvou osobních aut u obce Kokory na Přerovsku, při kterém na začátku června zemřeli řidiči obou vozidel. Dva spolucestující byli zraněni, z toho jeden těžce a do nemocnice ho přepravil vrtulník. Dvě oběti měla také březnová nehoda osobního auta v Jeseníku, který čelně narazil do stromu.
Nehoda s největším počtem zraněných se odehrála v první polovině června na D35 u Litovle na Olomoucku, kde do odstaveného kamionu naboural autobus s malými fotbalisty. Zranilo se 18 lidí, šlo převážně o lehká zranění. Okolnosti nehody se stále vyšetřují.
Během prvního pololetí zemřelo na silnicích kraje 15 lidí. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to o jednu oběť více. Policejní statistiky obětí dopravních nehod narůstají většinou o prázdninách, což potvrdila i čtvrteční nehoda. Od začátku července zemřeli kromě obětí u Dubu nad Moravou ještě další dva lidé, řidič nákladního auta a motorkář.
Související
Policie objasnila, jak to při Turkově nehodě bylo se značením
Jeřáb spadl v Praze na ulici. Zasahují hasiči, místem nejezdí trolejbusy
Dopravní nehody , Olomoucký kraj
Aktuálně se děje
včera
Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře
včera
Za tři dny přibylo 300 mrtvých. Nynější epidemie eboly se šíří nejrychleji v historii
včera
Policejní komando zastřelilo podezřelého z teroristického útoku v Berlíně
včera
Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř
včera
Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny
včera
Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data
včera
Burnham se poprvé spojil s Trumpem. Budu mu i oponovat, slíbil Britům
včera
Kouř z požárů na západě Evropy doputoval do Česka. Lidé se nemusí obávat
včera
Babiš hodlá přehlasovat veto z Hradu. Pavla vyzval, aby sám šetřil
včera
Pachatel útoku v Berlíně by se neměl skrývat v Česku, uvedla policie
včera
Francii a Španělsko dusí požáry, které se nedaří zastavit. Pomáhají i vojáci
včera
Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie
včera
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
včera
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
včera
Zelenskyj nepochybuje o další ruské mobilizaci. Nasazeni budou i Severokorejci
včera
Kriminalisté objasnili vraždu po téměř 20 letech. Pachatel ale k soudu nezamíří
včera
Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý
včera
První výhled počasí na příští víkend. Tropy budou úřadovat
25. července 2026 21:06
Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu
25. července 2026 20:19
Hradec si odváží z Norska senzační výhru, Jablonec duel plný zvratů v Chorvatsku nezvládl
Ještě před tím, než se o posledním červencovém víkendu definitivně rozjela česká fotbalová klubová scéna na domácí scéně, už ve čtvrtek nastoupily první dva české týmy v rámci evropských předkol ke svým prvním zápasům v nové sezóně 2026/27.
Zdroj: David Holub