Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, který ve středu začne v areálu Dolní oblasti Vítkovice. Účastníkům akce nabízí také zvýhodněnou festivalovou jízdenku, na niž mohou jezdit už ode dneška. Týdenní jízdenka pro dospělého vyjde na 220 korun, děti od šesti do 15 let za ni zaplatí polovinu.

Festivalovou jízdenku lze zakoupit pouze po předložení nepoškozeného festivalového náramku umístěného na zápěstí. Festivalová jízdenka bude po zakoupení nahrána na čip, který je součástí festivalového náramku. Děti do 140 centimetrů, které mají vstup na festival zdarma a nedostávají festivalový náramek, dostanou festivalovou jízdenku v podobě pásku na ruku. Festivalový náramek není nutno při nástupu a výstupu přikládat k odbavovacímu terminálu.

pripravy 2019 ⁦@colours_cz⁩ ⁦@DolniVitkovice⁩ insta foto @ostravske_malickosti pic.twitter.com/r2gIXVr0nu

— Petr Koudela (@koudelap) 14. července 2019

Dopravní podnik posílí během čtyřdenního festivalu také vybrané tramvajové a autobusové spoje. Bude zvýšena jejich kapacita a počítá se i s vloženými spoji. Vypravena bude také speciální autobusová linka, která bude zajišťovat dopravu ze zastávky Nádraží střed ke stanovému městečku v Landek Parku.

Na závěr každého festivalového dne budou například vypravovány speciálně vložené tramvajové spoje, které rozvezou návštěvníky ze zastávky Dolní Vítkovice Hlubina směrem do centra města nebo do největších městských částí Jih a Poruba. Podrobnosti k organizaci dopravy v době festivalu mohou zájemci najít na stránkách dopravního podniku.

Na osmnáctém ročníku festivalu, který se koná od 17. do 21. července, vystoupí například The Cure, Florence + The Machine, ZAZ a řada dalších. Program na 21 scénách nabídne přes 350 bodů. Vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel jsou v plánu také diskuse v mezinárodním fóru Meltingpot, divadelní představení, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Související

Jaroslav Dušek Glosa

Události Petra Nutila: Jaroslav „Rakovina“ Dušek, podvody Penamu a Barbenheimer

Internet je podivuhodné místo. Lidé si od něj slibovali apriori snadno dostupné veškeré vědění lidstva a rychlou výměnu informací, ukázalo se však, že je to jen zatím nejefektivnější platforma, kde lze zabíjet čas, či hádat se a bojovat o virtuální fusekli. Stal se místem, jež nejen kvůli algoritmům, ale hlavně lidské povaze nade vše miluje konflikt, lži, polopravdy a stupidní obsah. Uplynulý týden je toho zářným příkladem. 
Hudební festival Colours of Ostrava

Program prvního dne Colours of Ostrava vyvrcholil koncertem Twenty One Pilots

Program prvního dne festivalu Colours of Ostrava dnes vyvrcholil dva roky očekávaným koncertem americké kapely Twenty One Pilots. Sledovalo jej na 40.000 návštěvníků. Jde ale jen o odhad, pořadatelé už několik let přesná čísla návštěvnosti neuvádějí. Festival v Dolních Vítkovicích do soboty nabídne vystoupení umělců z 32 zemí světa. V dalších dnech se představí i kapela The Killers, zpěvačka LP či producent a DJ Martin Garrix.

Více souvisejících

Colours of Ostrava Ostrava MHD Ostrava

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

Zdroj: David Holub

Další zprávy