Kladno - Nová zastávka pro autobusovou dopravu funguje od pátku v průmyslové zóně v blízkosti nově otevřeného provozu společnosti Lego. Zvláštností zastávky je její napojení na semafor, který umožňuje autobusu bezpečný výjezd, informoval Vilém Frček z magistrátu města Kladna.
Zvláštností technického řešení zastávky je to, že slouží pro oba směry jízdy. Autobus jedoucí směrem od Pleteného Újezdu proto přejede do protisměru a jeho následný bezpečný výjezd zpět na komunikaci zajišťuje automatické spouštění semaforu, kterým na nezbytně nutnou dobu dojde k zastavení provozu na silnici. Tímto řešením odpadlo nebezpečné přecházení cestujících na protilehlou stranu silnice a současně nutnost budování zastávky."Pokud se nám to osvědčí, je možné, že podobné technické řešení křižovatek s upřednostněním autobusů, ale třeba i sanitních a hasičských vozů, vznikne i jinde ve městě," řekl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).Zastávka s názvem "Kožovská" byla vybudována na silnici Velké Přítočno - Pletený Újezd., v těsné blízkosti nově vzniklého provozu společnosti Lego. Od 1. června ji mohou využívat lidé cestující linkou č. 16 městské autobusové dopravy nebo vybranými spoji linek A29 a A30 dopravy regionální.Celkové investiční náklady na zastávku včetně semaforu činily 3,18 milionu korun. Stavba dále zahrnuje nástupní hranu, autobusový pruh, přístřešek pro cestující, osvětlení a dopravní značení.
Související
Vážná nehoda autobusů na Kladensku. Na místě jsou zranění, zasahoval vrtulník
Autobus na jihu Čech narazil do viaduktu. Mezi cestujícími jsou zranění
Aktuálně se děje
včera
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
včera
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
včera
Bývalý šéf České pošty Knap podlehl vážné nemoci
včera
Policie vyšetřuje pondělní tragickou zkoušku potrubí v Praze
včera
Houbaři už pamatují lepší časy. Zelená místa na mapě vesměs chybějí
včera
Padlo obvinění kvůli útoku v Tanvaldu. Útočníka poslal soud do vazby
včera
Podporovat Trumpa už se v Evropě nenosí. Pro politiky se stal přítěží
včera
Britové po 10 letech brexitu litují. Přijala by je EU zpátky?
včera
Trump označuje globální oteplování za podvod. Američané mu to ale vůbec nevěří
včera
36 hodin po ničivém zemětřesení v Kolumbii záchranáři stále nachází živé
včera
Vance potají jednal se Zelenským. Požaduje, aby se Ukrajina vyhnula útokům na klíčovou trasu pro vývoz ropy
včera
MAPA: Kde pozorovat zatmění Slunce? Najděte si místo přímo ve vašem okolí
včera
Zatmění Slunce nás v příštích letech čeká ještě několikrát. Z Česka jej opět uvidíme už za rok
včera
Zatmění Slunce vám může poškodit oči i zničit mobil. Jak jej sledovat a fotit bez speciálních brýlí?
včera
Počasí se zde zhoršuje dvakrát rychleji než kdekoliv jinde. Proč se Evropa otepluje nejrychleji na světě?
včera
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
včera
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
včera
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
včera
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
11. srpna 2026 21:58
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
Americký prezident Donald Trump přehodnotil svá původní prohlášení a ustoupil od plánu udělit Ukrajině licenci k domácí výrobě rakety systému Patriot. Bílý dům k tomuto kroku vedou především obavy z možného úniku vysoce citlivých vojenských technologií, které by v budoucnu mohly skončit v ruských rukách. Rozhodnutí tak opět prohlubuje nejistotu ohledně ukrajinské protivzdušné obrany před očekávanými zimními útoky ze strany Ruska.
Zdroj: Libor Novák