Nový šéf Českých drah má zajímavého koníčka. Jakého?

Praha - Generálním ředitelem společnosti České dráhy je od včerejška Daniel Kurucz. Vystřídal tak svého předchůdce Dalibora Zeleného, který ve funkci skončil i přesto, že dozorčí rada podniku vůči němu neměla větší výhrady. Nový šéf se však může kromě své funkce také chlubit i velmi zajímavým koníčkem.

Dalibor Zelený dostal ještě před měsícem za své působení na postu generálního ředitele podniku odměnu a pochvalu dozorčí rady i ministra. I přesto nyní ve funkci skončil a podle informací Mladé fronty mohou být důvodem jeho odvolání špatné vztahu s Kuruczem, který zastával fuknci místopředsedy představenstva.

Kurucz je podle deníku ostříleným manažerem, který svou praxi postavil na práci ve známé švédské firmě Sandvik a rovněž působil i v Agrofertu. Pro něj pracoval jako vrcholový manažer dva roky a jeho výsledky byly údajně velmi uspokojivé, dokonce se mu podařilo dostat do zisku ztrátovou chemičku v Číně. "Nejasný je proto i jeho náhlý odchod loni v březnu. Kurucz skončil náhle dohodou, i když po něm zůstaly dobré výsledky," tvrdí MfD s tím, že ani Agrofert, ani Kurucz se k rozvázání pracovního vztahu nevyjádřili.

Kurucz má však kromě jiného jednoho velmi zajímavého koníčka. Jakožto mladý hráč působil v národní basketbalové lize a láska k tomuto sportu v něm zřejmě zůstává i nadále. "Kromě toho, že se věnoval trénování ženských týmů, jeho hlas pravidelně slyší diváci u nočních přenosů z americké NBA na televizi Sport 1," tvrdí list.

Související

Ilustrační foto

V Německu skončila stávka na železnici. Strojvůdci už vyhrožují další

V Německu v pátek skončila železniční stávka, kterou strojvedoucí zahájili v noci z úterý na středu. Zřejmě ale nebyla poslední, protože odborový svaz strojvedoucích GDL už pohrozil dalším pozastavením práce, pokud dopravce Deutsche Bahn nepřipraví dostatečně dobrou nabídku vyšších mezd a lepších pracovních podmínek. 

Více souvisejících

České Dráhy Dalibor Zelený Agrofert

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy